Hedeftekiler

Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı durumu, buna yönelik mücadele sürecini çok iyi özümsemez, bilinç düzeyine taşıyamazsak, işimizin ne denli zor olacağını, her şeyin sadece tesadüflere bağlı kalacağını bilmeliyiz.

Kolay bir mücadele olmadığını kabul edelim ve mücadelenin adını doğru koyalım. Direne direne, çarpışa çarpışa verdiğimiz mücadele, istiklal mücadelesidir.

Bazıları diyebilir ki, biz o mücadeleyi Kurtuluş Savaşı’yla verdik ve o günler geride kaldı. Böyle düşünenler varsa büyük yanılgı içindeler. Unutmayınız ki, verdiğimiz mücadele emperyalist sömürgeci güçlere karşı verilmiş bir mücadeleydi ve emperyalizm kolay pes etmez. Hele de bulunduğunuz coğrafi konuma dair vazgeçilmez ilgisi varsa ne yapıp edip böyle bir ülkenin bugünden geleceğini rahatsız eder. Elinden geleni ardına koymaz, mümkün olan her yol ve yöntemi dener.

Bugün tam da böyle bir fazın içindeyiz. İçimizde ki yeni plastik suratlarıyla yeni fitnelerle, yeni ayrıştırmalarla mücadele direncimizi kırmanın peşindeler.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
KKTC'nin Cumhurbaşkanı olmanın tarihi sorumluluğu 11 Şubat 2020 | 2.715 Okunma Hedeftekiler 25 Ocak 2020 | 2.662 Okunma ABD'nin belirlediği 'Demokratik Muhalefet' 21 Ocak 2020 | 3.009 Okunma Libya'da askeri diplomasinin sonuçları 14 Ocak 2020 | 3.150 Okunma Süleymani suikastı ve İslam coğrafyası 07 Ocak 2020 | 4.492 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar