Şimdi sıra KKTC’nin tanınmasına geldi

Eski Milli Savunma ve Adalet Bakanı Prof. Dr. Hikmet Sami Türk, “KKTC’nin Türkiye dışında başka devletlerce de tanınması zamanı çoktan gelmiştir.

Bu açıdan şimdiye değin adada tek devlet olarak Rumların elinde kalan Kıbrıs Cumhuriyeti’ni tanımayı sürdüren İİT ülkelerinin KKTC’yi tanımaları büyük önem taşımaktadır. KKTC ile asıl dayanışma böyle olur” diyor.

Mekke’de toplanan 14. İslâm İşbirliği Teşkilâtı (İİT) Zirvesi’nin açıklanan Sonuç Bildirgesi’nde üye ülkelerden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ile ‘dayanışma içerisinde’ olmalarının istenmesi üzerine, eski Devlet, Millî Savunma ve Adalet Bakanı Prof. Dr. Hikmet Sami Türk, aşağıdaki açıklamayı yaptı:

“İİT Zirvesi Sonuç Bildirgesi’nde üye ülkelere yapılan KKTC ile dayanışma çağrısı, İslam ülkeleri işbirliği örgütünün KKTC konusundaki sessizliğine son vermesi bakımından olumlu bir adımdır ama yetersizdir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Avcılar Modeli’ 03 Temmuz 2020 | 1.807 Okunma Teşekkürler THY 02 Temmuz 2020 | 1.685 Okunma CHP Genel Merkezi’nde işler karışık! Kongrelerini kaybettiler ama kurultay istiyorlar 01 Temmuz 2020 | 1.921 Okunma Her köyde okul olmalı, kadrolu öğretmen atanmalı 30 Haziran 2020 | 2.091 Okunma İstanbul’u kirleten hafriyattır 26 Haziran 2020 | 20 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar