Şimdi sıra KKTC’nin tanınmasına geldi

Eski Milli Savunma ve Adalet Bakanı Prof. Dr. Hikmet Sami Türk, “KKTC’nin Türkiye dışında başka devletlerce de tanınması zamanı çoktan gelmiştir.

Bu açıdan şimdiye değin adada tek devlet olarak Rumların elinde kalan Kıbrıs Cumhuriyeti’ni tanımayı sürdüren İİT ülkelerinin KKTC’yi tanımaları büyük önem taşımaktadır. KKTC ile asıl dayanışma böyle olur” diyor.

Mekke’de toplanan 14. İslâm İşbirliği Teşkilâtı (İİT) Zirvesi’nin açıklanan Sonuç Bildirgesi’nde üye ülkelerden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ile ‘dayanışma içerisinde’ olmalarının istenmesi üzerine, eski Devlet, Millî Savunma ve Adalet Bakanı Prof. Dr. Hikmet Sami Türk, aşağıdaki açıklamayı yaptı:

“İİT Zirvesi Sonuç Bildirgesi’nde üye ülkelere yapılan KKTC ile dayanışma çağrısı, İslam ülkeleri işbirliği örgütünün KKTC konusundaki sessizliğine son vermesi bakımından olumlu bir adımdır ama yetersizdir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kastamonu köylüleşiyor 17 Temmuz 2019 | 14 Okunma İnebolu ve Cide’nin kaderleri aynıydı 12 Temmuz 2019 | 82 Okunma Adalet ve adaletsizlik nedir? 11 Temmuz 2019 | 43 Okunma 658 yıllık destan... Kırkpınar ve pehlivanlar pehlivanı Ahmet Taşçı 10 Temmuz 2019 | 123 Okunma İmamoğlu CHP’yi kampa çekiyor 05 Temmuz 2019 | 2.688 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar