Sivas mağdurları serbest bırakılmalı

Star Gazetesi Yazarı Yakup Köse'nin bugünkü (04.07.2022)''Sivas mağdurları serbest bırakılmalı'' başlıklı yazısı.

Tam bir sene önce yine aynı mevzuyu yazmışım. Aslında devamlı yazmam, hatırlatmam gereken bir adalet çağrısı ama maalesef günlük mevzular içerisinde unutuluyor.

Sivas mağdurlarının hâlâ süren esaretinden bahsediyorum. 29 yıldır hapishanedeler. Ceza ve infaz kanunlarındaki çeşitli değişiklikler veya yeniden yargılamalarla cezaevleri boşalırken bir tek Sivas davası mağdurları cezaevinde tutuluyor. Bir tek onlar cezaevinden ancak ya tabutla veya sedye ile çıkabiliyorlar. Sedye ile çıkan da zaten ölüm döşeğinde oluyor.

Sivas Davası bir intikam davası. İntikam alanların kimler olduğunu bir sene önceki yazımda, neredeyse vatandaşlık kimlik numaralarına kadar yazmışım:

Ne diyordu Yargıtay Onursal Üyesi Cevdet İlhan Günay: ''Hâkim arkadaşlarımız derler ki, bir yere gelebilmek için TSE damgalı olmak lâzım. TSE ama açılımı Türk Standartları Enstitüsü değil. Onun açılımı, Tunceli-Sivas-Erzincan'dır!''

TSE hattından

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kışa hazırlıkta Türkiye ile Avrupa farkı 12 Ağustos 2022 | 401 Okunma Akşener müşahede altına alınmalı 08 Ağustos 2022 | 994 Okunma İbretlik fotoğraf 05 Ağustos 2022 | 1.053 Okunma HDP'nin şamar oğlanı İYİ Parti 01 Ağustos 2022 | 1.068 Okunma Seçmenlerinin psikolojisini bozdular 25 Temmuz 2022 | 304 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar