Niçin paniklediler

Muharrem İnce dün Ankara’da yaptığı basın açıklamasıyla, adını “1000 Günde Memleket Hareketi” koyduğu faaliyeti başlatmış oldu. Daha doğrusu hareketi 4 Eylül’de, Sivas...

Muharrem İnce dün Ankara’da yaptığı basın açıklamasıyla, adını “1000 Günde Memleket Hareketi” koyduğu faaliyeti başlatmış oldu. Daha doğrusu hareketi 4 Eylül’de, Sivas Kongresi’nin yıl dönümünde başlatacağını açıkladı.

İnce basın açıklamasında, CHP’den CHP’yi kurtarmak için yola çıkacağını söyledi. Hareketinde M. Kemal düşmanlarına yer olmayacağını vurgulayarak CHP yönetimini ele geçiren M. Kemal düşmanlarına gönderme yaptı.

Mâlûm, kendilerine Kemalist/Atatürkçü diyen kesim, CHP’nin başına müstehcen kasetle atanan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından CHP’den tasfiye edildiler. 18 yıldır tek başına iktidarda olduğu için Ak Parti içindeki ayrılmalar daha çok dikkat çekse de CHP içinde görülmeyen, görülmek istenmeyen kopmalar daha fazla; kör Erdoğan düşmanlığı perdesiyle kopmaların, rahatsızlıkların, şikâyetlerin üstü örtülüyordu, insanlar susturuluyordu.

CHP içinden tasfiye edilen Kemalist/Atatürkçü kesim Muhar

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Heyecan ve enerjiyle dolduk 28 Eylül 2020 | 115 Okunma Parça parçalar 25 Eylül 2020 | 185 Okunma Türkiye modeli 21 Eylül 2020 | 186 Okunma Didim belediye başkanını kimler koruyor? 18 Eylül 2020 | 373 Okunma Çin'in iki ayaklı virüsleri 14 Eylül 2020 | 269 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar