İP tarlasını sürenler

İYİ Parti’de yaşanan son gelişmeler gösteriyor ki, birileri için ‘tarla’dan ‘mahsul’ toplama vakti! Meral Akşener’in dediği gibi “Psikiyatrik vaka” da var ama o vaka da içinde bulunduğu Millet İttifakı’nda yaşanıyor.

İYİ Parti kurucularından ve İstanbul milletvekili Ümit Özdağ partisinden ihraç edildi.

Özdağ’ın ihraç edilme sebebi, İYİ Parti İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğu ve partinin FETÖ’ye teslim edildiği yönündeki iddiaları.

Partinin Genel Başkanı Meral Akşener Özdağ’ın iddialarına, “Çok yüksek iki devlet görevlisiyle görüştüm, bizde bu yönde bir kayıt yok dediler” diye mukabelede bulundu.

Özdağ iddiasında ısrar etmesi üzerine de Akşener “Psikiyatrik vaka” diyerek mevzuyu sulandırmaya ve geçiştirmeye çalıştı.

Ümit Özdağ’ın iddiaları üzerine savcılık soruşturma başlattı. Özdağ’ın Buğra Kavuncu hakkındaki iddiası şu: “Kendisi FETÖ’nün yurt dışındaki en büyük sivil toplum örgütü olan Kazakistan Türk İşadamları Derneği’nin başkan yardımcılığını yapmış. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İlahiyatçılar bu halka açıklama yapmalı 04 Aralık 2020 | 1.375 Okunma Kimin satılmış olduğu aşikâr 30 Kasım 2020 | 960 Okunma Kılıçdaroğlu ben de sana… 27 Kasım 2020 | 1.128 Okunma Kendilerini yalanlayanlar 23 Kasım 2020 | 378 Okunma İP tarlasını sürenler 20 Kasım 2020 | 623 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar