AK Parti golü yiyecek mi?

Görebildiğim kadarıyla Türkiye’de en dokunulmaz alan futbol. Türkiye’de “mevzubahis futbolsa gerisi teferruat” diyenlerin sayısı milyonları bulur. Kamuoyunda tek sorgulanmayan alan.

 Kendi içlerindeki tartışmaları kastetmiyorum. Futbol kulüpleri arasındaki çekişmeleri de. Kastettiğim, taraftarı olunan kulübe bağlılık.

Meselâ bir futbol kulübünün yönetimi kulübün kasasını boşaltır, transfer adı altında milyonları sağa sola ve tabiî ki kendi ceplerine de dağıtıp sonra da hiçbir şey olmamış, sanki kendi suçları değilmiş gibi medyaya çıkıp “Hadi şimdi destek, fedakârlık zamanı” diyerek yardım kampanyaları düzenlerler. Kendileriyle alay edildiğini, ahmak yerine konulduğunu göremeyen yüzbinler de kulüplerine yardım olsun diye, kulüp yönetimince fâhiş fiyata satılan forma, bayrak vb. ürünleri alıp kulüplerine kurtardıklarını sanırlar!

Peki, çocuklarının rızkından kesip kölece bağlandıkları futbol kulüplerine verdikleri paraların ak

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Onların dilinden mâlûm 23 Ekim 2020 | 87 Okunma Kıbrıs'ta tarihi seçim 19 Ekim 2020 | 583 Okunma Kur oyunlarından kurtuluşun anahtarı 16 Ekim 2020 | 831 Okunma Satılık gazetecilere bir tüyo 12 Ekim 2020 | 2.820 Okunma Mısır'da çöktü Anadolu'da gömülecek 05 Ekim 2020 | 409 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar