Mahalli seçimler dış politikayla ilgili olabilir mi?

Mahalli İdareler Seçimleri’nin dış politikayla ilgisinin olmaması beklenir fakat 31 Mart Seçimleri tamamen farklı bir şekilde cereyan etmiştir. Bir defa bütün uluslararası çevreler bu seçimlerin...

Mahalli İdareler Seçimleri’nin dış politikayla ilgisinin olmaması beklenir fakat 31 Mart Seçimleri tamamen farklı bir şekilde cereyan etmiştir. Bir defa bütün uluslararası çevreler bu seçimlerin sonuçlarını olağanüstü bir ilgiyle, beklentiyle takip etmişlerdir. 

Seçim sürecinde dış basınının tavrı, ABD başta olmak üzere Batılı ülkelerin karar merkezlerinde yer alanlardan farklı siyasi parti ve kuruluşlara kadar hepsinden gelen, Türkiye ile özellikle de Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ilgili doğrudan ya da dolaylı açıklamalarının çoğu, seçimleri etkilemek veya seçimlerle ilgili beklentilerini dışa vuran açıklama, yorum, değerlendirmeler şeklindedir.  

Bu tavrın, seçim sonrasında değişmediği gibi daha saldırgan, daha öfkeli Türkiye karşıtı bir dille başka söyleyişle Başkan Erdoğan düşmanlığı şeklinde devam ettiği görülmektedir. Bir mahalli seçimin dünyanın siyasal merkezlerinde bu kadar öne çıkması, ilgi görmesi tesadüf olabilir mi? 

BATI’NIN İLGİSİ 

B

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ekonomide yapı değişimi 18 Nisan 2019 | 88 Okunma Nüfus sorunu beka sorunudur 15 Nisan 2019 | 1.253 Okunma Mahalli seçimler dış politikayla ilgili olabilir mi? 11 Nisan 2019 | 4.123 Okunma Seçimleri analiz etmek! 08 Nisan 2019 | 5.266 Okunma Kaybettiğinizi neden anlamıyorsunuz? 04 Nisan 2019 | 4.926 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar