İmrendiğim gence bak!..

 “Tedavi dönüşü eve geldiğimde çocuklarımda biraz endişeli ve tuhaf suskunluk vardı...”  Yıllar önceydi. Ankara Kavacık Semtinde oturuyordum. Hastalığım sebebiyle Kızılay’a fizik...

 “Tedavi dönüşü eve geldiğimde çocuklarımda biraz endişeli ve tuhaf suskunluk vardı...”
 
 
Yıllar önceydi. Ankara Kavacık Semtinde oturuyordum. Hastalığım sebebiyle Kızılay’a fizik tedaviye gidiyordum. Tedavi genellikle öğle saatlerinde başlıyordu... Bir gün yine tedavi olmak üzere hazırlanıp yola çıktım. Durakta otobüs beklerken, durağın hemen arkasında bulunan camiden ezanlar okunmaya başladı. Ben de abdestim varken hastanede belki eda edemem düşüncesiyle mahalle camimizin bir kenarında namazımı eda edip öyle gitmeyi düşündüm.
Caminin hemen giriş kısmında kendi başıma kılıp gidecektim. Camiye yaklaştığımda 25-30 yaşlarında bir gencin şadırvanda abdest aldığını gördüm. Gencin namaz kılıyor olmasına doğrusu çok sevindim. Genç yaşta Allaha ibadet edebilmek ne güzel duyguydu. Benim de o yaşlarda oğlum vardı. Onun da hidayete kavuşması için Rabbime dua ettim.
Ben bu duygularla namazımı kılıp dışarıya çıkarken genç de abdestini almış namaz kılmak için içeri girmişti. Otobüse yetişebilmek için durağa yürüdüm. Beklediğim otobüs bir süre sonra geldi. İnenler indi binenler bindik. Otobüs tam hareket edecekken bir kişinin el ettiğini görerek bekledi şoför.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dışarıda tavuk nasıl yenir? 23 Ekim 2019 | 259 Okunma Darmstadt’ta bir gün... 22 Ekim 2019 | 54 Okunma “Önce dinle de ağlarsan yine ağla!” 21 Ekim 2019 | 89 Okunma “Arkadaşın nasıl biri?” 20 Ekim 2019 | 102 Okunma İkimizin de tüyleri diken diken oldu!.. 19 Ekim 2019 | 70 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar