Bizi ölümle tehdit etmesin mi?

Öğrendim ki kocamı kendi ailesi de istemiyordu. “Git artık bizi bırak” diyorduk!.. Evlenmeden önce bildiğim hâlde, ailem söylemiş olsa bile önemsemediğim şey karşıma acı bir gerçek olarak...

Öğrendim ki kocamı kendi ailesi de istemiyordu. “Git artık bizi bırak” diyorduk!..
 
Evlenmeden önce bildiğim hâlde, ailem söylemiş olsa bile önemsemediğim şey karşıma acı bir gerçek olarak çıktı… Kocam işsizin tekiydi… Düğün için harcadığı para da, bir akrabasından elde ettiği üç beş kuruştan ibaretti. Hazıra dağlar dayanmaz dedikleri gibi evde ekmek almaya paramız kalmamıştı.
Kendisiyle konuştuğumda “üzerime gelme benim!” diyor konuyu kapatıyordu… Ve sabahleyin evden çıkıp akşama kadar gelmeyen bir kimse vardı karşımda… Aslında o benimle evlendikten sonra tekrar bekârlıktaki sokak hayatına dönmüştü.
Baktım olacak gibi değil yine anneme sığındım. “Anne biz açız” dedim ağlamaya bile utanarak… Annem benim söz dinlememekle ne kadar hata ettiğimi bilse de o benim annemdi.
“Bari bir iş bulana kadar bizim evde kalın” dedi.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Denizin kıymeti bilinmez mi? 22 Nisan 2019 | 19 Okunma “Sağlam bir kefilin var mı?” 21 Nisan 2019 | 52 Okunma “Senin ne işin var burada?” 20 Nisan 2019 | 59 Okunma “Şu garibe yardım edelim!..” 19 Nisan 2019 | 47 Okunma “Neredeen nereye...” 18 Nisan 2019 | 174 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar