Bizi ölümle tehdit etmesin mi?

Öğrendim ki kocamı kendi ailesi de istemiyordu. “Git artık bizi bırak” diyorduk!.. Evlenmeden önce bildiğim hâlde, ailem söylemiş olsa bile önemsemediğim şey karşıma acı bir gerçek olarak...

Öğrendim ki kocamı kendi ailesi de istemiyordu. “Git artık bizi bırak” diyorduk!..
 
Evlenmeden önce bildiğim hâlde, ailem söylemiş olsa bile önemsemediğim şey karşıma acı bir gerçek olarak çıktı… Kocam işsizin tekiydi… Düğün için harcadığı para da, bir akrabasından elde ettiği üç beş kuruştan ibaretti. Hazıra dağlar dayanmaz dedikleri gibi evde ekmek almaya paramız kalmamıştı.
Kendisiyle konuştuğumda “üzerime gelme benim!” diyor konuyu kapatıyordu… Ve sabahleyin evden çıkıp akşama kadar gelmeyen bir kimse vardı karşımda… Aslında o benimle evlendikten sonra tekrar bekârlıktaki sokak hayatına dönmüştü.
Baktım olacak gibi değil yine anneme sığındım. “Anne biz açız” dedim ağlamaya bile utanarak… Annem benim söz dinlememekle ne kadar hata ettiğimi bilse de o benim annemdi.
“Bari bir iş bulana kadar bizim evde kalın” dedi.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Komutanım… Erol Asteğmen'im…” 23 Eylül 2019 | 20 Okunma “Ben olayım komutanım!” 22 Eylül 2019 | 138 Okunma Sesimizden tanıyorduk birbirimizi 21 Eylül 2019 | 61 Okunma "Hocam beni tanıdınız mı?" 20 Eylül 2019 | 642 Okunma “Anahtarı teslim edemem!..” 19 Eylül 2019 | 103 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar