Arzumu yerine getirir misiniz?

“Benim de bir hatıramın çıkmasını çok arzu ediyorum. Bu arzumu kırmazsanız çok memnun olurum...” Hayatım Roman köşesini okudukça zevk alıyorum. Ben de bu köşeye bir şeyler yazmak istedim....

“Benim de bir hatıramın çıkmasını çok arzu ediyorum. Bu arzumu kırmazsanız çok memnun olurum...”
Hayatım Roman köşesini okudukça zevk alıyorum. Ben de bu köşeye bir şeyler yazmak istedim. Başımdan geçen öyle olağanüstü bir maceram yok ama bu köşede yazımın çıkmasını çok arzuluyorum. Yayınlarsanız beni çok mutlu edersiniz.
Ben şimdi liseye giden bir genç kızım. Doğarken prematüre bebek olarak, erken doğum ile dünyaya gelmişim. Çok küçük mini minnacık olduğumdan dolayı beni ellerinde taşıyamazlar minder veya yastık üzerinde tutarlarmış.
Ben hiç anne sütü içemedim. Eczanelerde satılan mamalar ile hayata tutunmaya çalışmışım.
Aslında prematüre bebeklerin beslenmesi açısından anne sütü hayat kurtarıcı nitelikteymiş. Her bebeğin annesinin sütü diğerinden farklı özellikte olduğu için her bebeğin annesinin sütü de kendi bebeğine özelmiş. Bu yüzden annesinin sütüyle beslenen prematüreler daha hızlı büyüyormuş. Kısaca annelerle bebekleri arasındaki bağın güçlenmesi ve bebeğini daha çabuk benimsemeleri açısından emzirme ve anne sütü çok değerliymiş.
Bu arada ailemin maddi yönden geliri zayıf olduğu için dedem bize yardım etmiş. Dedemin aldığı mamalar ile beslenmeye gayret etmişim.
Aradan biraz zaman geçip de şöyle ele avuca gelmeye başlayınca da vücudumun bir pelte gibi olduğunu görmüşler. Kemik ve kas gelişimim tam olmadığı için olsa gerek hiç dik oturamıyor, devriliyordum; bedenimi istediğim gibi kullanamıyordum.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Duydunuz mu bülbül sesini?" 08 Nisan 2020 | 66 Okunma Niçin ağlıyorsun dedeciğim? 07 Nisan 2020 | 74 Okunma Bugüne ve geleceğe bakışım değişti... 06 Nisan 2020 | 77 Okunma Son pişmanlık fayda vermez!.. 05 Nisan 2020 | 236 Okunma “Hani bana söz vermiştin?” 04 Nisan 2020 | 130 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar