Hangi yüzle oy isteyecekler?!.

Evimin tam önünde her cuma günü pazar düzenleniyor… Mutlaka şöyle bir tur atıyorum, özellikle de akşama doğru…

Son zamanlarda bir köşede saatlerce bekleyen yurttaş sayısı neredeyse üç-dört kat arttı… Alışveriş yapmıyorlar, yalnızca bekliyorlar… Yaz gelince haliyle günler uzadı, hava geç saatlere kadar aydınlık kalıyor; o nedenle bu bekleyişler daha da uzuyor!..
Kış aylarında süre daha kısaydı, saat 17.30’dan sonra hava kararmaya başlıyor, bekleyenlerin eylemleri daha az göze çarpıyordu… Ama bahardan itibaren günler uzayınca niçin bekledikleri iyice gün yüzüne çıkmaya başladı… O yüzü hiç gülmeyen, sabırla bekleşen insanlar “Kaderini bekleyen” yoksul insanlardı!..
Pazarın kapanış saati geldiğinde, çürüğe çıkmış, ezik büzük olduğu için gözden düşmüş meyve ve sebzelerden kaderine ne çıktıysa çok ucuza, belki de parasız almayı bekleyen insanlar!..
Aldığı asgari ücretle, emekli maaşıyla açlık sınırının altında yaşam savaşı veren insanlar!..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Filistin de Türkiye’yi kınadı!.. 12 Ekim 2019 | 3.016 Okunma Korkusuz Gazetesi’nin Medipol Üniversitesi’ni hedef alan gerçek dışı ve itibar zedeleyici haberine cevabımızdır 11 Ekim 2019 | 751 Okunma Taşeron Olmanın Utancı!.. 10 Ekim 2019 | 526 Okunma Bu küstahlığın perde arkası çok önemli?!. 09 Ekim 2019 | 509 Okunma Fırat’ın doğusunda kurtlarla dans!.. 08 Ekim 2019 | 883 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar