1 - Emperyalistin kalleşliği bitmez!..

Türkiye aleyhine gelişen son olayları özetlemekle başlayalım…Rusya Savunma Bakanlığı bir açıklama yaparak, “Suriye Hükümet Güçlerinin Menbiç ve yakınındaki yerleşim birimlerinin...

Türkiye aleyhine gelişen son olayları özetlemekle başlayalım…

Rusya Savunma Bakanlığı bir açıklama yaparak, “Suriye Hükümet Güçlerinin Menbiç ve yakınındaki yerleşim birimlerinin tamamında kontrolü ele geçirdiğini” duyurdu!.. Devamı daha da ilginç; bakanlık  “Rus askeri polisinin Menbiç’in kuzeybatı sınırında Suriye Ordusu ile Türk Silahlı Kuvvetleri arasındaki kesişim hattında devriye faaliyetlerini sürdürdüğünü de” açıkladı!.. Bu ne anlama geliyor peki?

Gayet basit; Rusya’nın, Türkiye için yaşamsal öneme sahip bölgede artık ağırlığını koyduğu anlamına geliyor!..

Bu açıklamanın yapıldığı zaman dilimine neredeyse eş saatlerde Menbiç bölgesinden yapılan topçu ateşi sonucu bir askerin şehit olduğunu 8 askerin ise yaralandığını Milli Savunma Bakanlığı açıkladı… Diğer bir deyişle, Suriye Ordusu’nun Menbiç’de kontrolü ele geçirdiğinin Rusya tarafından duyurulduğu saatlerde!..

Yine aynı zaman diliminde, Azerbaycan’da bulunan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ise yaptığı açıklamada, harekatın 7. gününde Güvenli Bölge haritasına uygun şekilde operasyonun sürdüğünü, sabah itibarıyla bin km alanın terör örgütünden kurtarıldığını açıklıyor ve şu cümleyi kuruyordu:

Menbiç’ten Irak sınırına kadar olan bölgeyi terörden temizleyeceğiz!..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bunun adına iflas diyorlar!.. 19 Kasım 2019 | 833 Okunma İbiş Efendi yine sahnede!.. 16 Kasım 2019 | 773 Okunma Zevahir kurtuldu mu şimdi yani?.. 15 Kasım 2019 | 346 Okunma Omurga 14 Kasım 2019 | 421 Okunma Kabusa yolculuk!.. 13 Kasım 2019 | 400 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar