Yılbaşı ekranı!..

Yılbaşı gecesi, televizyon ekranlarına bakarken, geçmişte her yılbaşında yapılan ve haftalarca süren “Dansöz çıksın mı, çıkmasın mı” tartışmalarını...

Yılbaşı gecesi, televizyon ekranlarına bakarken, geçmişte her yılbaşında yapılan ve haftalarca süren “Dansöz çıksın mı, çıkmasın mı” tartışmalarını hatırladım.

Sadece dansöz değildi tartışılan. Çok garip kararlar alınır ve ısrarla uygulanırdı.

★★★

Örneğin tek kanaldan siyah beyaz yayın yapan TRT Televizyonu’nda hava raporunu okuyan spiker arkadaşımız Ersin İmer, bir akşam birdenbire bastıran soğuklar nedeniyle, birçok yerde don olayı yaşanacağını bildirerek seyircileri uyarmak istemiş ve bülteni “Donsuz geceler sayın seyirciler” diyerek bitirmişti.

Vay sen misin bunu diyen! Aslında gülüp geçilmesi gereken bu dilekte “don” sözcüğünü “külot” olarak yorumlayanlar TRT’yi telefon yağmuruna tutmuşlar ve ortalığı ayağa kaldırmışlardı.

Ersin İmer önce açığa alınmış, bir süre sonra da TRT’den uzaklaştırılmıştı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ekrem İmamoğlu’nun büyük suçu!.. 27 Ocak 2022 | 2.857 Okunma 100 yıllık geriye gidişin hikayesi!.. 26 Ocak 2022 | 415 Okunma Bu yazıyı bana Allah yazdırdı! 22 Ocak 2022 | 866 Okunma Tarımı mahvettik, enflasyon fırlayacak! 21 Ocak 2022 | 125 Okunma Çözülüm süreci! 20 Ocak 2022 | 144 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar