Türkiye’nin iyi eğitimli vatansever gençleri!..

Yurt dışında okuyan gençlerden çok mesaj alıyorum. Gençler genellikle ülkemizdeki eğitimin kalitesizliğinden yakınıyor ve istedikleri üniversiteyi bitirmiş dahi olsalar, torpile/nepotizme dayalı sistem nedeniyle iyi...

Yurt dışında okuyan gençlerden çok mesaj alıyorum. Gençler genellikle ülkemizdeki eğitimin kalitesizliğinden yakınıyor ve istedikleri üniversiteyi bitirmiş dahi olsalar, torpile/nepotizme dayalı sistem nedeniyle iyi bir iş bulma umudu göremedikleri için yurt dışına gitmek zorunda kaldıklarını yazıyorlar. Ayrıca yurt dışında bir başına öğrenci veya yeni mezun olmanın zorluklarını da dile getiriyorlar.

Yıllar önce aynı zorlukları yaşamış ve tüm engelleri aşarak başarı merdivenlerini tırmanmış değerli hukukçu-akademisyen Gönenç Gürkaynak’ın, aşağıda alıntıladığım sosyal medya mesajlarının onlara yol gösterici olacağına inanıyorum.

Ayrıca Gürkaynak gibi düşünen bilim insanlarımızın çoğalmasını diliyorum.

★★★

“Londra’da 320 Türk öğrenci ve yeni mezunu bir araya getiren yemek davetini vermemdeki maksadımın ne olduğu -samimi bir merakla ve laf sokma gayreti olmadan- çok soruluyor. O halde aynı samimiyetle cevap vereyim. Belki bu cevap buna gücü yeten başkalarının da bu yolculuğa çıkmasına vesile olur. Şudur:

■ Yurt dışında öğrenci veya yeni mezun olup da ateşli hastalığa yakalanınca alnınıza ıslak havlu...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dünyanın en güzel ülkesi!.. 01 Aralık 2023 | 214 Okunma Atatürk’ün idama mahkum edildiği günler!.. 30 Kasım 2023 | 302 Okunma Padişah Vahdettin kaçtığı San Remo’da sefalet içinde mi yaşadı?.. 29 Kasım 2023 | 1.503 Okunma Devletin hazinesi adalettir!.. 26 Kasım 2023 | 308 Okunma Bilal Erdoğan ve arkadaşlarıyla yollarımız nerede kesişti?.. 25 Kasım 2023 | 2.029 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar