Toplumumuzun geleceğini tehdit eden tehlikenin farkında mısınız?..

Dün bu köşede okudunuz. Suç örgütü üyelerinden birinin iddiasına göre; Ayhan Bora kaplan ile bir polis şefi, iki kez Ankara’dan İstanbul’a birlikte gitmişler. Dönüşlerinde Kaplan, 10’ar kilo kokain getirmiş!..

Suç örgütü lideri Kaplan, emniyet, yargı ve siyaset üçgeninde kurduğu bağlantılarla kısa sürede Ankara’nın gece hayatına ve uyuşturucu trafiğine hakim olmuş.

Onun Ulus’ta telefon satışı yaptığı küçük bir dükkanla başlayan serüvenini okurken, yıllar öncesine, Türkiye’de ilk Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi”nin (AMATEM) açıldığı 1983 yılına gittim.

★★★

 Eski Sağlık Bakanlarından merhum Dr. Yıldırım Aktuna, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimliğine atandığında hastane, insanlık suçlarının işlendiği, sözcüklerle anlatılamayacak kadar kötü koşulların hakim olduğu bir toplama kampı gibiydi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yakında devlet hastanelerinde çocuk doktoru kalmayacak!.. 12 Haziran 2024 | 2.565 Okunma İlaçlar, insanlar ve yaşamlar... 08 Haziran 2024 | 3.976 Okunma İş insanlarının uçaklarıyla bedava seyahat bazı AKP’liler için baldan tatlıdır!.. 31 Mayıs 2024 | 1.887 Okunma Türkiye Cumhuriyet tarihinin en büyük dış politika yanlışından dönmek için daha nelerin yaşanmasını bekliyor? 30 Mayıs 2024 | 2.872 Okunma Çocuğun tek dostu bir sokak köpeğiydi!.. 29 Mayıs 2024 | 1.389 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar