Uğur Dündar Uçuşlardaki bıktırıcı gecikmelerin nedeni bakın neymiş?..

Bir süredir uçuşlarda sıklıkla uzun gecikmeler yaşanıyor. Bu gecikmeler nedeniyle yolcular ile uçak şirketlerinin görevlileri arasında medyaya yansıyan sert tartışmalar oluyor.

Saatler boyu beklemekten bunalan yolcuların bir bölümü de öfkelerini sosyal medyadan paylaştıkları mesajlarla gösteriyorlar.

Özetle uçakla seyahat, kelimenin tam anlamıyla eziyete dönüşmüş durumda.

Bu gecikmelerin nedeni, Hava Trafik Kontrolörleri’nin bugüne kadar getirdikleri özveriye dayalı çalışma anlayışını bırakıp, özlük haklarında gereken düzenleme yapılıncaya kadar sürdürmeye karar verdikleri “inisiyatif almadan çalışma-(İAÇ)” uygulamasına geçmeleri.

Peki, nedir bu “inisiyatif almadan çalışma?”

Soruya cevap vermeden önce, sayıları 2 bini bulan Hava Trafik Kontrolörleri’nin görevlerinin ne olduğunu bilmemiz gerekiyor.  

★★★

Uçuş trafiğini yönetmek gibi son derece önemli ve riskli bir sorumluluğu üstlenen Hava Trafik Kontrolörleri, işe giriş koşulları, mesleki yeterlilik sınavları, eğitim süreçleri, lisanslandırma ve sağlık kriterleri yönünden pilotlarla eşdeğer durumdalar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye’de her şey çok pahalı en ucuz şey ise insan hayatı!.. 17 Temmuz 2024 | 2.498 Okunma Milli futbolcumuz Merih Demiral’a verilen ceza yargıya gidiyor!.. 12 Temmuz 2024 | 2.439 Okunma Emekli Vildan Hanım’ın kiracı çilesi!.. 11 Temmuz 2024 | 2.745 Okunma Uğur Dündar Uçuşlardaki bıktırıcı gecikmelerin nedeni bakın neymiş?.. 10 Temmuz 2024 | 2.733 Okunma Siyasi partilerin sığınmacı politikaları seçimlerin kaderini belirleyecek!.. 07 Temmuz 2024 | 2.207 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar