İş insanlarının uçaklarıyla bedava seyahat bazı AKP’liler için baldan tatlıdır!..

Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun, bakanlığına yüksek hızlı demiryolu hatları ve limanlar inşa eden Rönesans Holding’in özel uçağıyla Almanya’nın Leipzig kentindeki “Ulaştırma Forumu”na gitmesi, günlerdir kamuoyunda konuşuluyor.

Haklı tepkiler üzerine Meclis’e bilgi veren Uraloğlu; firma ile bakanlığı arasında imzalanan sözleşmenin 31. maddesinin bu imkanı sağladığını belirterek, şunları söylüyor:

“Bakanlığa büyük iş yapan ilgili firmanın sözleşmesinde 31. maddede var. ‘Ulaştırma alanındaki eğitim, sempozyum ile ilgili masraflar, bilabedel (bedelsiz) olmak üzere taraflarından karşılanır’ diye. Burada ne bir uçak kiralaması, ne de devletin ilave bir ücret ödemesi var. Böyle bir imkanla biz 4 günlük programı iki günle sınırlandırdık. Yani ne kiralama, ne ödeme, ne de müteahhit firmaya borçlu kalma vardır.”

★★★

Aslında iş insanlarının uçaklarıyla bedava seyahat yapmak bazı AKP bakanları ve önde gelenleri için eski bir alışkanlık.

Bu tespitimi doğrulayan örnekleri hatırlayabilmek için gelin birlikte 2013 yılına dönelim:

Bakın kimler, kimlerin uçaklarıyla nerelere uçmuşlar:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Güçlükle yetiştirdiğimiz hekimlerimiz niçin yabancı diyarlara göç ediyorlar? 13 Haziran 2024 | 2.420 Okunma Yakında devlet hastanelerinde çocuk doktoru kalmayacak!.. 12 Haziran 2024 | 2.816 Okunma İlaçlar, insanlar ve yaşamlar... 08 Haziran 2024 | 3.981 Okunma İş insanlarının uçaklarıyla bedava seyahat bazı AKP’liler için baldan tatlıdır!.. 31 Mayıs 2024 | 1.887 Okunma Türkiye Cumhuriyet tarihinin en büyük dış politika yanlışından dönmek için daha nelerin yaşanmasını bekliyor? 30 Mayıs 2024 | 2.877 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar