Faizler neden indirildi?..

Türkiye günlerdir Merkez Bankası’nın faizleri neden indirdiğini konuşuyor.Bağımsız ekonomistlerin çoğu, bu kararın Cumhurbaşkanı’nın bilimde hiçbir karşılığı olmayan “Faiz...

Türkiye günlerdir Merkez Bankası’nın faizleri neden indirdiğini konuşuyor.

Bağımsız ekonomistlerin çoğu, bu kararın Cumhurbaşkanı’nın bilimde hiçbir karşılığı olmayan “Faiz enflasyonun sebebidir” tezinde inat etmesi sonucu alındığını öne sürüp, olayı “bilgisizlik ve inat” diye açıkladılar.

İktidar kanadının sözcüleri ise, tartışılan kararın üretim, ihracat, yatırım ve istihdamı desteklemek amacıyla alındığını, pandemi kapanmalarının ardından hızla büyüme sürecine giren ekonomimizde yaşanacak ihracat patlamasıyla, cari açığın düşeceğini ve dövizin de makul düzeylere çekileceğini belirttiler.

★★★

Sadece birkaç uzman, faizin bir amaç doğrultusunda, bilinçli biçimde indirildiğini iddia etti. Bunlardan biri de Doğru Parti’nin Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Meriç Köyatası.

Bakın Köyatası, bu özel amacı nasıl açıklıyor:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir kar tanesinin çığa dönüşümü... 04 Aralık 2021 | 92 Okunma Altı delik ayakkabılı kaymakam adayı!.. 03 Aralık 2021 | 560 Okunma Buhran günlerinde futbol, sadece futbol değil çok şeydir!.. 02 Aralık 2021 | 97 Okunma Sözün bittiği yer!.. 01 Aralık 2021 | 222 Okunma Romancının çilesi!.. 28 Kasım 2021 | 103 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar