Dr. Aytun Çıray, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üçüncü kez aday olamayacağını yıllar önce söylemişti!..

“Millet İttifakı’nı oluşturan 6 siyasi partinin genel başkanları önceki gün İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in konuğuydular. Yaklaşık 9 saat süren toplantının ardından imzalanan ortak metinde...

“Millet İttifakı’nı oluşturan 6 siyasi partinin genel başkanları önceki gün İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in konuğuydular. Yaklaşık 9 saat süren toplantının ardından imzalanan ortak metinde liderler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylığını kabul etmeyeceklerini açıkladılar ve “Anayasa”ya göre Türkiye Büyük Millet Meclisi yenileme kararı almadıkça, 14 Mayıs’ta yapılacağı ilan edilen seçimlerde, Sayın Erdoğan bir kez daha aday olamaz” dediler.

★★★

Şimdi sizi gerilere götürüyor ve 11 Temmuz 2020 tarihinde bu köşe için İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray’la yaptığımız söyleşiyi hatırlatıyorum.

Dr. Aytun Çıray

Zira Sayın Çıray, bu konu hiç konuşulmazken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 3. kez aday olamayacağını gündeme getiren ilk siyasetçilerden biriydi.

★★★

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Depremde yitirdiğimiz insan sayısı gizleniyor!.. 26 Mart 2023 | 493 Okunma Atatürk, babam ve ben!.. 25 Mart 2023 | 267 Okunma Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na açık mektup!.. 24 Mart 2023 | 1.133 Okunma Deprem felaketinde Mehmetçik neden 41 saatlik gecikmeyle arama kurtarmaya başladı?.. 23 Mart 2023 | 402 Okunma Felaket günlerinde çocuklarımızdan çok şey öğrendik!.. 22 Mart 2023 | 100 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar