Bir mucizedir Dumlupınar!..

“Nemiz varsa, eğer bağımsız bir devlet kurmuşsak, hür vatandaşlar olmuşsak, şerefli insanlar gibi dolaşıyorsak, yurdumuzu Batı’nın, vicdanımızı ve düşüncemizi Doğu’nun pençesinden kurtarmışsak, şu denizlere bizim diye bakıyor, bu topraklarda ana bağrının sıcaklığını duyuyorsak, belki nefes alıyorsak, hepsini, her şeyi 30 Ağustos Zaferi’ne borçluyuz...”

Yazıma Falih Rıfkı Atay’ın, bu vatana sevdalı herkesin ezbere bilmesi gereken sözleriyle neden başladığıma gelince:

Önceki gün, aldığımız hür nefesi bile borçlu olduğumuz 30 Ağustos Zaferi’nin kazanıldığı Dumlupınar’ın yeni seçilen CHP’li Belediye Başkanı Zekeriya Yılmaz aradı.

Adını yazarken bile heyecandan ellerimin titrediği Dumlupınar’ın kaderiyle baş başa bırakılmışlığının sürdüğünü belirterek şunları söyledi:

“Sizin unutulmaz çabalarınız sonrasında Ankara-Yenimahalle”nin değerli Belediye Başkanı Fethi Yaşar ağabeyimizin büyük emekler harcayarak ilçemize armağan ettiği “Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk Misafirhanesi ve Dumlupınar Sosyal Tesisleri”, maalesef geçmiş dönemde yeterince bakılamadığı için, onarıma muhtaç durumda. Yaklaşık 2 milyon liralık bir masraf gerekiyor. Ancak bizim bunu yapabilecek bir bütçemiz yok. Ayrıca ilçe merkezinden şehitliğe giden 2,5 kilometre uzunluğundaki yolumuzun adını da “Prof. Yılmaz Büyükerşen Bulvarı” olarak koyduk. Buranın da sıcak asfalta ve çevre düzenlemesine ihtiyacı var. Fahri hemşerimiz olarak yardım ederseniz, bunları 30 Ağustos kutlamalarımıza yetiştirebiliriz. Hele iki sanatçı getirip “Zafer Bayramı Konseri” verdirebilirsek, ilçe tarihimizin en görkemli kutlamasını yapmış oluruz...”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Güçlükle yetiştirdiğimiz hekimlerimiz niçin yabancı diyarlara göç ediyorlar? 13 Haziran 2024 | 2.425 Okunma Yakında devlet hastanelerinde çocuk doktoru kalmayacak!.. 12 Haziran 2024 | 2.819 Okunma İlaçlar, insanlar ve yaşamlar... 08 Haziran 2024 | 3.982 Okunma İş insanlarının uçaklarıyla bedava seyahat bazı AKP’liler için baldan tatlıdır!.. 31 Mayıs 2024 | 1.887 Okunma Türkiye Cumhuriyet tarihinin en büyük dış politika yanlışından dönmek için daha nelerin yaşanmasını bekliyor? 30 Mayıs 2024 | 2.879 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar