ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Hain olan iflah olmaz!

1835 yılında Başkan Andrew Jackson bankerleri topladı ve onlara şöyle dedi; “Sizleri uzun zamandan beri takip etmekteyim .

Ufuk Coşkun
Ufuk Coşkun Milat Gazetesi
07 Aralık 2017 | 79

1835 yılında Başkan Andrew Jackson bankerleri topladı ve onlara şöyle dedi; “Sizleri uzun zamandan beri takip etmekteyim. Sizin bankaların mevduatları ile spekülasyon yapıp halkın ekmeğiyle oynadığınıza artık emin oldum. Siz zehirli yılanlar ve hırsızlar ordususunuz! Sizin işinizi bitirmeye kesinlikle kararlıyım.”

A.Jackson ABD tarihinde bankerlere savaş açan ilk başkandı. Seçim kampanyasını bile “Jackson Gelecek, Banka Bitecek” olarak belirlemişti. Lakin bunun faturası acı oldu. Çünkü küresel baronlar bu konuşmadan kısa bir süre sonra Başkan Andrew’e suikast düzenledi. Silah tutukluluk yapmamış olsaydı orada işini bitireceklerdi.

Mesaj netti. Bundan sonra ABD’deki bankerlere kim meydan okur ve devletin tasarrufunda basılacak yeni bir para biriminden bahsederse sonu ölümdür. Öyle ki Lincoln’u öldüren suikastçı Jim Walker  “Böyle olur diktatörlerin sonu” diyerek tetiğe basmıştı.  Bu cinayetler Kennedy’e kadar devam etti. O günden beri kimse buna cesaret edemedi. Bir Türk lider hariç!

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER