Savaşa mı giriyoruz

Akşam Gazetesi Yazarı Turgay Güler'in bugünkü (20.09.2022)''Savaşa mı giriyoruz'' başlıklı yazısı.

Bir taraftan Yunanistan.

Öbür taraftan Ermenistan.

Aşağıdan yani Suriye ve Irak'tan PKK.

Avrupa ve ABD üzerinden FETÖ.

Tam bir kuşatma altındayız. Hem de uzunca bir süredir.

Tıpkı yüz yıl önce olduğu gibi.

Tarihin cilvesi işte! Yine Yunanlarla, Ermenileri kışkırtıyorlar.

Fransızlar yine başrolde.

Aradan yüz yıl geçmiş geçmesine de bunların Türkiye'yi bölüp parçalama, sonra da oturup bölüşme hayalleri hiç bitmemiş.

Yazık!

Ne demişti yıllar önce Erdoğan?

Topunuz gelin!

Erdoğan bunu söylerken siyasi propaganda yapmıyordu elbet. Hepimizin gördüğünden daha fazlasını bildiği için meydan okuyordu.

Şimdi yüz yıl sonra topu toplanıp geldi. Varsın gelsinler, dert etmeyin. Onlar için en iyimseri geldikleri gibi gitmeleridir. Yoksa Ege'nin mavi ve serin sularında akrabalarıyla koyun koyuna yatmaktan başka seçenekleri kalmaz.

Hamaset mi yapıyorum?

Asla!

Türkiye özellikle son 7/8 yıldır bugünlere hazırlanıyor. Hem de öyle böyle değil. Kimsenin panik yapmasına gerek yok! 'Ne o yakında savaş mı var' diyorsanız şayet rahat olun. Yakında savaş falan yok. Demem o ki şimdi birileri çıkar 'yazılıp çizilmeye başlandı, savaş kapıda galiba' diye korku ve panik pompalar.

Nohut, bulgur stoklamanıza gerek yok.

Ya peki ne var? Hemen ifade edeyim; şayet olur da birileri onun bunun gazına gelip kaşınmaya başlarsa iyi bir kaşırız. Zira Türkiye yüz yıl öncesindeki gibi imkansızlıklar içerisinde değil. Bugün sahip olduğumuz imkan ve kabiliyet yüz yıl öncesinden fersah fersah daha iyi. Yani biz yüz yıl önce tüm imkansızlıklara rağmen destansı bir mücadele ortaya koymuş milletiz.

Bugün çok daha iyisini yapabiliriz.

Gelelim asıl meseleye. Yunanları yine boş bir heyecan sardı. ABD'nin Dedeağaç'taki yığınağına ve Fransızların sırtlarını sıvazlamalarına güveniyorlar. Ermenistan için tam 'aklını başına topladı' diyecektik ki ABD'liler onları da kışkırtmaya başladı.

Oysa Amerikalılar Yunanları da Ermenileri de sevmezler. Dertleri Suriye'de olası bir operasyon öncesi Türkiye'ye gözdağı vermek. Zira ABD geldiğimiz süreçte bir terör örgütüne yani PKK'ya ümit bağlamış.

Vah ki vah! Yakışıyor mu koskoca ülkeye? Kendisinin bile terör örgütü olarak kabul ettiği PKK'yla iş tutmak da nedir? Türkiye vakti saati geldiğinde Suriye'nin kuzeyinde gereğini yapacak. Kim bilir belki bu gece o gecedir!

Bir de FETÖ var tabii!

Yıllarca terörden çok çektiğini söyleyen ABD şimdi teröristlerle kol kola.

Varsın olsun! Zira Türkiye için sürpriz değil.

Peki tüm bunlar yaşanırken bizim altılı masa ne yapar? Erdoğan'ı yani Türkiye'yi niçin yalnız bırakır? Sabah ilk uyanan daha elini yüzünü bile yıkamadan 'geri verin şu S-400'leri' diye türkü çığırıyordu. Daha henüz Rusya ile S-400 pazarlığı yapılırken de 'sakın ha almayın' diyorlardı.

Ukrayna-Rusya savaşı daha başlar başlamaz Meral Akşener'in 'S-400'leri geri verelim' demesinin ne mantığı vardı? Konu ne ara S-400'e gelmişti?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dediniz Kemal Bey dediniz 21 Eylül 2022 | 1.255 Okunma Savaşa mı giriyoruz 20 Eylül 2022 | 1.832 Okunma AK Parti ilişmesin 14 Eylül 2022 | 710 Okunma Tunç Soyer kime düşman 13 Eylül 2022 | 942 Okunma Böyle de olmaz ama 08 Eylül 2022 | 1.070 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar