Durun bakalım daha Erdoğan son sözünü söylemedi

Oturup şunu tartıştılar yıllarca; 'Erdoğan'da olup da bizde olmayan nedir'? Öyle ya onun karşısında girdikleri bütün seçimleri kaybettiler. Erdoğan öylesine güçlü ve farklı bir siyasi...

Oturup şunu tartıştılar yıllarca; 'Erdoğan'da olup da bizde olmayan nedir'? Öyle ya onun karşısında girdikleri bütün seçimleri kaybettiler.

Erdoğan öylesine güçlü ve farklı bir siyasi aktördü ki bir ikincisini ama kendilerinden olanı bulup karşısına çıkaramadılar. Ama çok denediler.

Erdoğan İstanbul'a il başkanı olduğunda fark etmişlerdi tehlikeyi! Belediye başkanı seçildiğinde daha da paniklediler. Ta o günlerde hem Erdoğan'ı hem de onu var eden sosyolojiyi ortadan kaldırmayı denediler.

28 Şubat darbesi bunun içindi. Gözleri dönmüşçesine saldırdılar. Toplumu dönüştürüp, tek tip haline getirmeye çalıştılar. Baskılar, yasaklar, işkence ve dahası. Ne büyük ihanet ve ahmaklıktı.

Toplumu istedikleri kalıba sokmayı başaramayınca bu kez Erdoğan'ı yasaklı hale getirdiler. Okuduğu bir şiiri bahane edip onu demir parmaklıklar arkasına gönderdiler. Ardından da kına yaktılar, zil takıp oynadılar. 'Bundan böyle muhtar bile olamaz' diye manşetler attılar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Algoritma adaletsizliği 08 Temmuz 2021 | 642 Okunma Büyük paketin büyük tantanası 07 Temmuz 2021 | 2.113 Okunma Yalan tüketilmeseydi üretilemezdi 06 Temmuz 2021 | 847 Okunma PKK da az tehdit etmemişti müteahhitleri, patronları 01 Temmuz 2021 | 1.698 Okunma PKK'nın daha da acelesi var 30 Haziran 2021 | 2.121 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar