Yetenek avcıları teknolojiyle kulüpleri borçtan kurtaracak

Türkiye'de futbol kulüplerinin onlarca yıldır taşıdıkları borç yükü karşısında sistemli bir kurtuluş yolu bulunamadı. Üstelik, futbol kulüpleri bu durumu değiştirecek altyapı adımlarını da atmıyor.

Oysa Scotium gibi teknoloji girişimleri kulüplerin teknolojiyi kullanarak altyapı yatırımlarını performans bazlı anlık olarak takip etmesini sağlıyor. 250'den fazla yetenek avcısı, verilen kriterlere göre 90 dakika maçın videosunu çekiyor ve istatistikleri tutuyor.
Scoutium futbol tutkusunun altyapıyla barışmasını sağlayan bir platform. Futbolseverlerin yetenek avcısı scout olma yolunda birikimlerini paylaştığı, futbolcuların kendilerini tanıtabildiği, futbol kulüplerinin ise ihtiyaçlarına uygun futbolcuları bulabilmelerini sağlayacak bir platform. Efe Aydın, Emre Ün ve Safa Yerliyurt tarafından kurulan Scoutium, Türk futbolunun en önemli problemi transfer ve yetenek keşfi sorununu veriye ve uzmanlarıyla, uygun maliyetle çözüyor.

SEYİRCİLER SÜRECE DAHİL OLUYOR
Üstelik sürece milyonlarca futbol seyircisi de dahil oluyor.YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Spor teknolojisi girişimlerine 450 bin TL’lik yeni kaynak 27 Ocak 2023 | 44 Okunma Dijital dönüşüme güçlü uyum sağladık 17 Ocak 2023 | 19 Okunma Otomobil ve mobilite şirketleri ekran rekabetine hazırlanıyor 10 Ocak 2023 | 24 Okunma Akıllı cihazlar beynimizi pasifleştirdi 08 Ocak 2023 | 70 Okunma Togg ve teknoloji girişimleri sahnesine çıktı 06 Ocak 2023 | 84 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar