Yeni pilotlar rekabete hazırlanıyor

Girişim hızlandırma programlarının sayısı sürekli artıyor. Melek yatırımcıların ve girişim ekosisteminin desteğiyle her yıl yeni girişimler ortaya çıkıyor. 5'inci dönem girişimlerini...

Girişim hızlandırma programlarının sayısı sürekli artıyor. Melek yatırımcıların ve girişim ekosisteminin desteğiyle her yıl yeni girişimler ortaya çıkıyor. 5'inci dönem girişimlerini belirleyen Türk Telekom hızlandırma programı Pilot, 4 dönemde 35 girişime destek oldu.
Yeni dönemde 10 girişime 750 bin TL nakit destek, eğitim ve mentorluk dışında Türk Telekom ile işbirliği yapma şansı sunacak. Ekipler, iş fikirlerini başarılı bir şekilde uygulayabilmek için iş modeli geliştirme, büyüme modelleri, dijital pazarlama, satış ve yatırımcı sunumu gibi konularda uzmanlardan eğitim alacak.

BÜYÜME POTANSİYELİ VAR
Geleneksel iş yapan kurumların dijital çalışma alışkanlıkları kazanmasını sağlayan yeni girişimlerin önemli bölümü küçük ve ortaboy işletmelerin günümüz koşullarına uyum göstermesine destek oluyor.
Yeni dönemde ekipler ofis alanı, bulut hizmetleri ve mobil iletişim paketinden de faydalanacaklar.
Yeni başvuru döneminde yoğun ilgi gören PİLOT'a yapılan başvurular değerlendirilirken, "Türk Telekom ile iş birliği potansiyeli, fikrin yenilikçiliği ve uygulanabilirliği, faaliyet gösterilen pazarın büyüklüğü ve büyüme potansiyeli, iş modelinin tutarlılığı ve ekibin yetkinliği" gibi özellikler dikkate alındı. Yapılan kapsamlı değerlendirme sonrası Artiwise, Birfatura, Frizbit, Mobilya Takip, Nara, Optiyol, Propars, SaltCommerce, Vexrob ve Visar programa katılmaya hak kazanan girişimler olarak belirlendi. Programı başarı ile tamamlayan ekipler, geliştirdikleri ürün ve hizmetleri girişimcilik ekosisteminden seçkin yatırımcıların da katıldığı 'Demo Günü'nde sunacak.


YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kansere karşı nano ilaç geliyor 23 Ocak 2022 | 151 Okunma Girişim yatırımlarında 1.5 milyar dolarla tarihi rekor kırıldı 21 Ocak 2022 | 37 Okunma Metaverse evreninden yeni fısıltılar 16 Ocak 2022 | 80 Okunma Teknoloji şirketleri devleri geçti 14 Ocak 2022 | 68 Okunma Eureka Park 2022’de 28 Türk girişimi sahneye çıktı 09 Ocak 2022 | 26 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar