İhtiyacın kadar kullan kullandığın kadar öde

Daha basit yaşa, daha yalın araçlar kullan, daha çok odaklan. Aslında bulut teknolojisiyle birlikte başlayan "kullandığın kadar öde" mantığı günlük ve iş yaşamı dahil her yere bulaşıyor. Ne...

Daha basit yaşa, daha yalın araçlar kullan, daha çok odaklan. Aslında bulut teknolojisiyle birlikte başlayan "kullandığın kadar öde" mantığı günlük ve iş yaşamı dahil her yere bulaşıyor. Ne kadar veri depoluyorsanız, o kadar para ödüyorsunuz. Eskiden yazılımı satın almak hayatın parçasıydı. Şimdi yazılımlar, uygulamalar bulut tabanlı "kullandığın kadar öde" mantığıyla hizmet veriyor. Bir yazılıma kullandığın kadar ödeme fikri her kullanıcıya cazip gelmeye başladı.
Güncelleme ücreti, ekstra yer kapladı derdi yok. Tüm bu servislerin ucu iyi bir kullanıcı deneyimine dayanıyor. Artık iyi bir bulut tabanlı servis insanların günlük hayatının parçası haline geldi.
Sadece bulut hizmeti değil, işlemciler bile paylaşımlı kullanmak mümkün. Yani bilişim hizmeti aldığınız veri merkezinden işlemciyi meşgul ettiğiniz kadar ödeme yapmayı tercih edebiliyorsunuz. Yani sizin sorgulama yapma ihtiyacınız ayın ve yılın bazı dönemlerinde oluşuyorsa, kısacası etkinlik bazlı kullanıyorsanız, kullandığın kadar ödemek kadar doğal bir çözüm olamaz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Unutulma hakkı yapay zekanın umurunda değil 09 Haziran 2024 | 36 Okunma Mahremiyet kapılarınızın anahtarı, çocuğunuzun sosyal medya hesabında 02 Haziran 2024 | 69 Okunma Yapay zeka tüm iş yapma kültürünü demokratikleştiriyor 01 Haziran 2024 | 77 Okunma İhtiyacın kadar kullan kullandığın kadar öde 26 Mayıs 2024 | 48 Okunma Finans teknolojisi yatırımları 4 ayda tarihi rekorunu kırdı 10 Mayıs 2024 | 39 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar