Devlerle girişimciler aynı sahnede

Las Vegas'ta düzenlenen dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES Fuarı kapsamında düzenlenen Euroka Park etkinliği, yaklaşık bin 200 girişime ev sahipliği yapıyor. 2012'den bu yana düzenlene ve girişimlere 1.2 milyar dolarlık fon yaratan dev organizasyon kapsamında bu yıl 45 ülkeden çeşitli girişimler görücüye çıkacak.

Türkiye'den 20'den fazla girişimin katıldığı etkinlikte, geleceğin milyar dolarlık firmalarının ortaya çıkması bekleniyor. Euroka Park'a ülke standıyla katılan pek çok girişim bu sayede teknoloji devlerinin faaliyet gösterdiği Amerikan pazarına da doğrudan adım atıyor. Fuar dışında Sand Expo alanında ürün ve hizmetlerini sergileyen girişimler, kendini destekleyecek yatırımcıyı, işbirliği ya da satış yapacağı şirketleri de bulma şansı yakalayabiliyor. Ayrıca katıldıkları yarışmalar sayesinde sahnede projelerini de anlatma imkânı buluyorlar.

300 FRANSIZ GİRİŞİM KATILDI
Yapay zekadan sağlık endüstrisine, oyundan ağa bağlı internet cihazlarına kadar pek çok girişim ABD'den küresel pazara giriş yapmak için CES Fuarı'da ter döküyor.


YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Spor teknolojisi girişimlerine 450 bin TL’lik yeni kaynak 27 Ocak 2023 | 44 Okunma Dijital dönüşüme güçlü uyum sağladık 17 Ocak 2023 | 19 Okunma Otomobil ve mobilite şirketleri ekran rekabetine hazırlanıyor 10 Ocak 2023 | 24 Okunma Akıllı cihazlar beynimizi pasifleştirdi 08 Ocak 2023 | 68 Okunma Togg ve teknoloji girişimleri sahnesine çıktı 06 Ocak 2023 | 84 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar