Devler girişimcilere işbirliği kapısı açtı

Türkiye'de girişim kültürünün yayılmasına büyük katkı sağlayan girişim hızlandırma programlarının sayısı giderek artıyor.

Startups.Watch verilerine göre sektörünün öncüsü kurumlar, teknoparklar tarafından düzenlenen 20'nin üstünde hızlandırma programı ile erken ve fikir aşamasında destek arayan girişimlerin önünü açıyor.
Son bir aydır telekomünikasyon sektöründe Pilot Hızlandırma Programı'yla Türk Telekom, enerjide TEA ile Limak, Workup ile İş Bankası pek çok sektörde büyümeye destek olacak teknoloji girişimlerinin ortaya çıkmasına katkı sağlıyor. Kurumlar destek oldukları girişimlerden herhangi bir hisse almadığı gibi, işbirliği için kapılarını da sonuna kadar açıyorlar. Kimi kurum programı 7'nci kez düzenleyip deneyimini artırırken kimi de sektöründe ilke imza atarak bu alana adım attı.


YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Spor teknolojisi girişimlerine 450 bin TL’lik yeni kaynak 27 Ocak 2023 | 44 Okunma Dijital dönüşüme güçlü uyum sağladık 17 Ocak 2023 | 19 Okunma Otomobil ve mobilite şirketleri ekran rekabetine hazırlanıyor 10 Ocak 2023 | 24 Okunma Akıllı cihazlar beynimizi pasifleştirdi 08 Ocak 2023 | 70 Okunma Togg ve teknoloji girişimleri sahnesine çıktı 06 Ocak 2023 | 84 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar