100 milyon dolar daha gelebilir

Türkiye girişim ekosistemi Getir'in Silikon Vadisi merkezli Michael Moritz'in liderlik ettiği 38 milyon dolarlık yatırım anlaşmasının heyecanını yaşıyor. Michael Moritz'in liderliğinde bir grup yatırımcıdan gelen bu fon, 2015 yılından bu yana yeni bir pazar oluşturan Getir'in uluslararası arenada da yatırımcıların dikkatini çektiğini gösterdi.

Michael Moritz kişisel yatırım fonu Crankstart aracılığıyla 25 milyon dolar yatırım yaptı. Moritz'in ardından Brezilya ve Türkiye'den bazı yatırımcılar 13 milyon dolarlık ek fon sağladı. Getir'e 1 milyar dolarlık Unicorn olma yolunu açacak anlaşmadan sonra herkes şirketin sırrının ne olduğunu konuştu. CEO Nazım Salur, Getir'in sırrını şu sözlerle anlattı: "Trafik sorunu olan büyük metropollerde zaman ve konfor kazanmanın yolunun Getir'den geçiyor. Bizim uygulamamız trafikle sorun yaşayan şehirlerde sorun çözüyor. O yüzden İstanbul dışında yine büyük metropolleri belirledik. İhtiyaçlara doğru çözümle ulaşırsanız, karşılık bulmamak imkânsız."


YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Spor teknolojisi girişimlerine 450 bin TL’lik yeni kaynak 27 Ocak 2023 | 44 Okunma Dijital dönüşüme güçlü uyum sağladık 17 Ocak 2023 | 19 Okunma Otomobil ve mobilite şirketleri ekran rekabetine hazırlanıyor 10 Ocak 2023 | 24 Okunma Akıllı cihazlar beynimizi pasifleştirdi 08 Ocak 2023 | 70 Okunma Togg ve teknoloji girişimleri sahnesine çıktı 06 Ocak 2023 | 84 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar