Paçaları tutuştu!

İşkence’nin Patroniçesi, apar topar Türkiye’ye geldi! Geçen Mayıs’ta CIA’in başına atanan Gina Haspel’den bahsediyoruz. “Sarı Şeytan” Donald Trump, bu tescilli katili “CIA’in ilk kadın...

İşkence’nin Patroniçesi, apar topar Türkiye’ye geldi! Geçen Mayıs’ta CIA’in başına atanan Gina Haspel’den bahsediyoruz. “Sarı Şeytan” Donald Trump, bu tescilli katili “CIA’in ilk kadın başkanı” yaptı.

Haspel, 1985’te katıldığı CIA’in -2002 yılında Tayland’da kurduğu- gizli hapishanesinin başına getirilmişti…

Kendisine “Haçlı Kralı” misyonu biçen şu İkinci Bush’un lanet başkanlığı döneminde Tayland’daki “Kedi Gözü” adlı o hapishaneyi yönetirken gerçekleştirdiği dehşet işkencelerle tanındı! Bu işkencelerin görüntülerini de ihtimamla ortadan kaldırdı.

11 Eylül 2001’in sonrasında; -başta Afganistan ve Irak olmak üzere- CIA, muhtelif ülkelerden kaçırdığı insanları uçaklarla “işkence turları” düzenleyip dolaştırdı, hayatlarını kararttı: Bütün bunlar olurken Haspel de “olay yerinde”ydi!

“Suç Makinesi” olarak bilinen Kahpe Gina, Afganistan ve Irak’taki “çok sayıda masum Müslüman’ın sistemli işkenceler sonucunda öldürülmesi” operasyonlarını yönetti!

TUZAK, AYAKLARINA DOLAŞTI

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İkinci El! 24 Nisan 2019 | 873 Okunma Vatan “düşmesin” diye… 23 Nisan 2019 | 181 Okunma “Bir yanımı sarmış Mazbataoğlu!” (Yeni Bölüm) 19 Nisan 2019 | 356 Okunma Açtılar kutuyu; söylettiler kötüyü… 17 Nisan 2019 | 459 Okunma Hatıralar sarmış dört bir yanımı… 16 Nisan 2019 | 304 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar