“Evlatlarımızı ABD uşaklığına gönderiyorsunuz!”

Diyarbakır’da Hacire Ana’nın başlattığı mücadele her geçen gün büyüyor: Evlatlarına kavuşabilmek için HDP İl Başkanlığı’nın önünde oturma eylemi yapan aile...

Diyarbakır’da Hacire Ana’nın başlattığı mücadele her geçen gün büyüyor: Evlatlarına kavuşabilmek için HDP İl Başkanlığı’nın önünde oturma eylemi yapan aile sayısı 17’ye yükseldi.

Hacire Akar’ın cesaretle açtığı yoldan giden annelerden biri olan ve “On yedi yaşındaki oğlu Mustafa’yı on aydır göremeyen” Ayşegül Biçer’in; üzerine yürüyen HDPKK’lılara “Kafanı sallama bana; o çocuk sağ salim gelecek! Çocuklarımızı ABD uşaklığına gönderiyorsunuz!” diyerek isyan edişi pek manidardır.

On altı yaşındaki oğlu Yusuf’un PKK’nın elinden kurtarılmasını isteyen Celil Begdaş adlı baba ise “Oğlunun 5 Mayıs günü HDP binasına girdikten sonra kaybolduğuna” dikkat çekip, Pervin Buldan’ın oğlunun Fransa’da çekilmiş fotoğrafını göstererek “Bizim oğullarımızı dağa kaçıranların oğulları Fransa’da keyif sürüyor” diye feryat ediyordu.

SUSKUNLAR CEPHESİ

Diyarbakır’daki anaların, babaların bu feryadına Suskun Kalanlar Cephesi’nde CHP başı çekiyor…

Üç ilimizde terör bağlantısı sebebiyle görevden alınan HDP’li belediye başkanlarına “koşarak giden” CHP, Diyarbakır’daki acılı aileleri görmüyor!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ortaya “bol kepçe” karışık zırva 03 Temmuz 2020 | 2.479 Okunma Olay, aynen budur! 01 Temmuz 2020 | 2.824 Okunma Kim, kimdir? Nedir, ne değildir? 30 Haziran 2020 | 2.587 Okunma Mecburi bir soy ismi tashihi: Macron değil, Mikron! 26 Haziran 2020 | 2.320 Okunma Oyun, böyle oynanıyor! 24 Haziran 2020 | 2.627 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar