ÇOK OKUNAN YAZARLAR

İP’in “abidik gubidik” işleri yahut CHP’nin “paket servisi”

Meral Akşener, daha geçen ay aynen şöyle konuşuyordu: “Biz ne çıkar, ne çukur, ne cukka, ne de yıkım ittifakını asla ve kata yapmayacağız .

Tamer Korkmaz
Tamer Korkmaz Yeni Şafak Gazetesi
24 Nisan 2018 | 520

Meral Akşener, daha geçen ay aynen şöyle konuşuyordu: “Biz ne çıkar, ne çukur, ne cukka, ne de yıkım ittifakını asla ve kata yapmayacağız. Sırf aday olabilmek için, grup kurmak gibi bir abidik-gubidik işimiz olmayacak. Biz, yola yüz bin imza ile çıkacağız. Yiğitleri de göreceğiz bakalım kimler yüz bin imza ile yola çıkacak?” (11 Mart 2018)

*

Önceki gün, on beş CHP’li milletvekilinin partilerinden istifa edip İP’e katılmaları daha doğrusu “paket servis” misali “Pensilvanya Partisi”ne gönderilmeleri üzerine; Akşener, şu açıklamayı yaptı:

“CHP’nin değerli genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ortaya koyduğu tavır her türlü takdirin üzerindedir. Tarihi bir demokratik tavırdır. Siyaset ve demokrasi tarihimizde övgü ile yerini alacaktır.”

*

Aldığı derin sufle üzerine, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Meral Hanım’ın partisine “paket vekil servisi” yapması; siyaset ve demokrasi tarihimize daha şimdiden “rezaletin daniskası” olarak geçmiştir.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER