Gladio varsa, ayrıştırmak ister! 80 vekille direnecek! Özel'e dudak büken CHP'li! Yerim Fonu!

Dostoyevski'nin maksadındaki farklı derinliği görememiş de olabilirim ama yine de eğilerek iktidar olmayı cesaretle aynı paranteze hapsetmesini uygun bulmuyorum.Realiteyle ne kadar örtüştüğü tartışmaya açık...

Dostoyevski'nin maksadındaki farklı derinliği görememiş de olabilirim ama yine de eğilerek iktidar olmayı cesaretle aynı paranteze hapsetmesini uygun bulmuyorum.

Realiteyle ne kadar örtüştüğü tartışmaya açık olsa da, eğilmeden iktidar olabilmek ve cesaret kelimesi birbirlerine daha çok yakışıyor sanki.

Eğilmekte bir iki yüzlülük, bir yalakalık, bir fenalığı gizleme, daha da ötesi, amaç için her şeyi yapmayı meşru kılan mayınlı, sarhoş bir alan var.

Siyaset kurumuna ne kadar da benziyor değil mi tüm bu kavramlar.

İsmi büyük olanın sözü geçerli olduğuna göre itirazımı yok saymanızı anlayabilirim.

İşte bu şartlanmaya, şöhretin büyüsü demek uygun olabilir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Katil kapıya gelirse! Ankara'da kritik bir mevzumuz var! 26 Şubat 2024 | 4.382 Okunma Önümüzdeki 10 ay neden kritik? Sağlık nedeniyle ayrılacak bir Bakan olabilir mi? 05 Şubat 2024 | 4.893 Okunma Adaylarda şaibe mi var? Bu sefer İnce haklı! Siyasi haritayı ülkücüler belirliyor! 29 Ocak 2024 | 3.859 Okunma Kılıçdaroğlu'nun Planı! Kurum'un henüz rengi yok! CHP 3 büyükşehri kaybediyor! 24 Ocak 2024 | 6.738 Okunma Kurtulmuş ve kozmik oda! Perinçek karşıtları güneşin sofrasında bugün buluşuyor! 20 Ocak 2024 | 2.663 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar