Talat Atilla Kimdir?

Talat Atilla 

Ankara’da dünyaya geldi.  Anadolu Üniversitesi Sosyoloji, İstanbul Üniversitesi Tarih ( Ö.L) mezunu olan Talat Atilla; yüksek lisansını Selçuk Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde yaptı. 1988 yılında gazeteciliğe ilk adımını attı. O dönemlerin önde gelen gazetelerinden birisi olan Anavatan Gazetesinde yazmaya başladı. Yine o dönemlerde İlk Haber gazetesinde muhabir olarak çalıştı. Sonrasında Ulus gazetesinde muhabirlik ve istihbarat şefliği görevlerinde bulundu. Günaydın Gazetesi, Tercüman, Son Havadis Gazetesi’nde muhabirlik, Yankı Dergisi’nde köşe yazarlığı yaptı.

Talat Atilla, Güneş Gazetesi’nde 10 sene Ankara temsilciliği ve köşe yazarlığı görevlerinin yanında, Milliyet Gazetesi’nde de köşe yazarlığı yaptı.

CNNTÜRK ve Habertürk başta olmak üzere bir çok televizyona daimi konuk ve konuk olarak katıldı.

TAÇSAV “Atatürk özel ödülü”...

Avrupa Gazeteciler Derneği “Yılın köşe yazarı ödülü”

Kazakistan’ın Ankara Büyükelçiliği’nin verdiği “Şeref Madalyası” ödülü...

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı "üstün cesaret madalyası" ödülü...

Azerbaycan istiklal şairi Ahmet Cevad "Onur Madalyası...

“Atatürk’ün fotoğrafının TBMM duvarından indirilmesi özel haberi “ ile RADEV tarafından “Yılın Gazetecisi özel haber ödülü”...

Başkent Grubu "Cumhuriyetin 84. Yılı altın adamı" ödülü...

Uluslararası Radyocular Birliği 2 kez "Yılın gazetecisi" ödülü...

Turkiye Sanayici ve İş Adamları Vakfı "yılın gazetecisi " ödülü...

Türkiye Kültür ve Sağlık Eğitimi Vakfı "
Yılın gazetecisi " ödülü...

Türkiye Yörük Türkmen Çalıştayı "onur ödülü "

Palandöken Ödüllerinde ”Yılın Siyaset Yazarı” ödülü…

Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı tarafından “Yılın yazarı” ödülü…

Türkiye Tanıtma Platformu (TÜTAP) tarafından 3 kez “Yılın yazarı” ödülü..

Meclis Haber Dergisi tarafından “Yılın en iyi medya sahibi (Turktime) “ ödülü…

Türkiye Kültür ve Eğitim Vakfı tarafından “Yılın en iyi araştırmacı gazeteci” ödülü..

Başkent Grubu tarafından “Cumhuriyetin 84. Yılı Altın adamı “ ödülü…

Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu tarafından “Yılın en cesaretli yazar” ödülü…

Yörükler Derneği tarafından “Yılın en başarılı medya patronu” ödülü…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’a tazminat ödemek için evini satması hakkında yaptığı haber ile 2018 Aralık ayında ”Özel Haber” ödülünü aldı.

Talat Atilla 2004 yılında www.turktime.com adlı haber sitesini kurdu. İmtiyaz sahibi olduğu haber kanalının yanı sıra www.internetoku.com ve www.mecliskulisi.com adlı haber sitesinin de imtiyaz sahibidir.

“Lordlar Kamarası” kitabının da yazarı olan Talat Atilla İnternet Medya Federasyonu'nun kurucu genel başkanlığının yanında halen Avrupa İnternet Medya Dernegi Genel Başkanlığı görevini yürütmektedir.  

BAZI YAZILARI
Pek yakında sıra dışı işler olacak ve Akşener'in hatası! 30 Ocak 2023 | 3.324 Okunma Çok fena kandırıldık! 28 Ocak 2023 | 968 Okunma 'Başıma bir şey gelirse!' mektuplarını okuyalım! Kim kazanır ve Kesici! 25 Ocak 2023 | 2.376 Okunma Görünen köy uzak değildir! 15 Ocak 2023 | 362 Okunma Liceli M... 50 bin dolara hangi gazeteciyi vuracaktı? 11 Ocak 2023 | 152 Okunma Sinan Ateş sadece düştüğü yeri mi yakacak? 10 Ocak 2023 | 1.134 Okunma Hak var, hukuk ve adalet yok!  30 Aralık 2022 | 25 Okunma Aslında her şey çok net! 21 Aralık 2022 | 23 Okunma AÇIKLIYORUM! DEVLETİN 3 MİLYAR DOLARLIK ORMAN ARAZİSİ İKİ ESKİ MEDYA PATRONUNA GİTTİ! 05 Aralık 2022 | 17 Okunma Millet İttifakı'nın Hesap Hatası 14 Kasım 2022 | 5 Okunma
TÜM YAZILARI