YSK’yı aslında kim tehdit ediyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bugüne kadar konuşmadım, hep sustum. Artık yetti. İstanbul seçimlerinde şaibe var, bu açık ortada. Yolsuzluk var" dedi diye CHP kanadında bir fırtına koparılıyor ki sormayın...

Yazarından siyasetçisine varıncaya kadar herkes ağız birliği etmişçesine "Erdoğan seçimlerin yenilenmesi için YSK'yı tehdit ediyor" diyor.
Peki bunu söyleyen zevat, günlerdir seçimlerin yenilenmesi ile ilgili neler söylüyor gelin bir de ona bakalım:
Kemal Kılıçdaroğlu, "İstanbul seçimleri bir demokrasi tercihi noktasına gelmiştir. Ya demokrasiden yana ya demokrasi dışı bir uygulama olacak" diyerek seçimlerin iptal edilmesi durumunda demokrasi dışına çıkılacakları tehditleri savuruyor.
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, İstanbul seçimlerinin yenilenmesi durumunda, YSK üyelerinin insan içine çıkacak hâllerinin kalmayacağını belirtip, "Kızılay'da sizi yürütmezler, sizin yüzünüze tükürürler" diye akıl almaz tehditler savuruyor.
Yetmiyor, YSK üyelerini çoluk çocuğuyla tehdit edip, "Yarın çocuklarınızın, torunlarınızın yüzüne bakacak yüzünüz olmaz" diyor.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sen şimdi niye sinirlendin ki? 22 Mayıs 2019 | 8.443 Okunma Mağduriyet tiyatrosuna nasıl son verilir? 20 Mayıs 2019 | 9.158 Okunma İdama koşan adamın hikâyesi… 17 Mayıs 2019 | 9.711 Okunma Yeni çözüm süreci mi? 15 Mayıs 2019 | 9.172 Okunma Yapılması ve yapılmaması gerekenler!.. 13 Mayıs 2019 | 9.033 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum