Susan mağdurlar, bağıran hırsızlar!

İstanbul seçimlerinin iptal edilmesi yeni tartışmaları da beraberinde getirdi.Bin defa söyledim, bir defa daha söyleyeceğim. YSK'nın aldığı karar doğru bir karardı zira AK Parti'nin sunduğu belgeler...

İstanbul seçimlerinin iptal edilmesi yeni tartışmaları da beraberinde getirdi.
Bin defa söyledim, bir defa daha söyleyeceğim. 
YSK'nın aldığı karar doğru bir karardı zira AK Parti'nin sunduğu belgeler, seçimlerde Cumhuriyet tarihinin en büyük hırsızlığının ve usulsüzlüğünün yapıldığını belgeliyordu.
Pek çok televizyon kanalında ve gazetede bu belgelerin detaylarını izleyip okuduk. Binali Yıldırım'ın aldığı oyların bazı ilçelerde başta Ekrem İmamoğlu olmak üzere diğer adaylara yazıldığı yüzlerce ıslak imzalı belgede tespit edildi.
Seçimde sandık başında bulunması yasak olan 19 bin kişinin görev yaptığı isim isim belgelendi. İstanbul'un sadece 4 ilçesinde yapılan yeniden sayımda Binali Yıldırım'a verilen oyların haksız ve yersiz şekilde geçersiz sayıldığı görüldü. İstanbul’un sadece yüzde 10'unda yeniden sayılan oy sayımı sonucunda Binali Yıldırım'a 17 bin oy eklemesi yapıldı.
Geldiğimiz noktada, Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu arasındaki oy farkı, mikroskop ile görülebilecek bir seviyeye indi.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İstanbul Sözleşmesi… 05 Ağustos 2020 | 2.251 Okunma Yeni ittifaklar… 03 Ağustos 2020 | 3.160 Okunma Bu devran değişecekmiş! 29 Temmuz 2020 | 3.908 Okunma Bu iktidarı gönderelim mi? 27 Temmuz 2020 | 3.659 Okunma Biraz mola… 10 Temmuz 2020 | 487 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum