Siz nasıl rezil olursunuz?

Türkiye'nin pek çok yerinden orman yangını haberleri geliyor. Bu yangınların büyük bölümünü terör örgütü PKK'nın çıkardığını da hepimiz az çok biliyoruz.

Biliyoruz bilmesine ama bazı yazar çizer takımı meselenin bu yönüne değinmeden olayı sıradan bir yangın haberi gibi veriyor.
HDP'ye siyaseten gebe oldukları için PKK'ya laf söylememelerini bir yere kadar anlıyorum.
Ama bazıları var ki hem yangınları PKK'nın çıkardığından bahsetmiyor hem de orman yangılarından AK Parti hükûmetini sorumlu tutmak için kırk takla atıyor.
Hadi bunu becerebilecek zekâya sahip olsalar yine gam yemem.
AK Parti'yi suçlu gibi göstermek isterken kendilerini gülünç duruma düşürmeleri yok mu?
Vallahi onlar adına ben utanıyorum.
Önceki gün ekranıma Halk TV'de yayınlanan bir haberin videosu düştü. Haberi sunan kişi İrfan Değirmenci. Balıkesir'in Marmara ilçesinde çıkan orman yangınını anlatıyor. 
Ama haberi sunarken AK Parti'ye bir saydırıyor ki anlatamam. 
"Koca yangına iki itfaiye aracı ve bir arazöz ile müdahale edildi. Çevredeki vatandaşlar haklı olarak şikâyet ediyorlar. Bir yangın helikopterine ikinci bir helikopter yardım için gelmez mi? Ama gelmedi" diye sallıyor da sallıyor.
Sonra, "Hadi o yangının görüntülerini izleyelim" diyor ve görüntü ekrana geliyor. 
Şimdi dikkat!
Yayına giren videoda, yangına 4 helikopter, 55 arazöz ve itfaiye aracının müdahale ettiği bilgisi veriliyor. 
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hayal kırıklığı başladı! 23 Ağustos 2019 | 8.999 Okunma Size PKK yakışır! 21 Ağustos 2019 | 5.965 Okunma AK Parti’nin en büyük sınavı!.. 19 Ağustos 2019 | 10.475 Okunma Siz nasıl rezil olursunuz? 16 Ağustos 2019 | 5.037 Okunma Akşener ağzındaki baklayı çıkardı! 14 Ağustos 2019 | 8.576 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar