Mağduriyet tiyatrosuna nasıl son verilir?

İstanbul İl Seçim Kurulu, aldığı kararlarla İstanbul seçimlerini içinden çıkılamaz bir hâle getirdi...

Önce AK Parti'nin yaptığı, "İstanbul'daki oyların tamamı sayılsın" itirazını reddetti.
Ardından AK Parti'nin İstanbul için yaptığı itirazı kabul etti ama bu kez sadece Büyükşehir Belediye Başkanı'na verilen oyların sıkıntılı olduğunu belirterek çok daha büyük bir sıkıntılı sürecin kapısını araladı. 
Bir önceki yazımda;
"Bana göre AK Parti'nin, diğer partilerden önce, yani CHP ve İYİ Parti'den önce bu karara itiraz etmesi gerekiyordu. Ayrıca AK Parti'nin CHP ve İYİ Parti'nin daha sonra Yüksek Seçim Kurulu'na yaptığı, 'İstanbul'daki oyların tamamı yeniden sayılsın' itirazına tereddüt etmeden destek vermesi gerekiyordu. 
Ancak AK Parti, YSK'nın topluma bir türlü anlatılamayan sıkıntılı kararını sahiplenerek seçimi hukuksuzca yenileten parti konumuna düştü. Şimdi ise bu kararı millete anlatmakta sıkıntı yaşıyor" demiştim.
Önceki gün tam da bahsettiğim sıkıntıyı anlatan bir gelişme yaşandı.
Binali Yıldırım’ın İstanbul’da eşi Semiha Yıldırım ile birlikte gerçekleştirdiği ziyaretler sırasında yaşlı bir kadın “Seçimi yeniden yapmasanız olmaz mıydı? Size yakışmadı. Sizi seviyoruz ama bu son olaylar olmadı” dedi.
Anlatmaya çalıştığım sıkıntı tam da buydu.
AK Parti bu süreci topluma çok iyi anlatamadığı için toplumun çok ciddi bir kesimi Yıldırım'ın yolunu kesen yaşlı kadın gibi düşünüyor.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bayraksızlar… 21 Ekim 2019 | 8.102 Okunma Trump’ın mektubuna verilen cevap! 18 Ekim 2019 | 8.435 Okunma Ulan tüü sizin sıfatınıza be!.. 17 Ekim 2019 | 10.697 Okunma Ayı ile yatağa girmek! 16 Ekim 2019 | 10.679 Okunma Lütfen birazcık susun! 14 Ekim 2019 | 9.519 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar