İstanbul’da hangi ilçeleri kim alır?

Araştırma şirketlerinin geçmişten bugüne süregelen bir anket oyunu vardır. Seçimlere aylar kala muhalefeti kazanacakmış gibi gösterir. Ancak son düzlüğe girildiğinde muhalefetin oylarını gitgide...

Araştırma şirketlerinin geçmişten bugüne süregelen bir anket oyunu vardır. Seçimlere aylar kala muhalefeti kazanacakmış gibi gösterir. Ancak son düzlüğe girildiğinde muhalefetin oylarını gitgide düşürerek gerçeğe yakın sonuçları açıklar.
Bunun belirli iki nedeni var.
Birincisi, partisinin politikalarından memnun olmayan sağ kararsız seçmenin zihnini iyiden iyiye bulandırmak. "Bak daha önce senin gibi sağ partilere oy verenler bile artık muhalif partilere oy vermeye başladı" düşüncesini bu seçmen kitlesinin bilinçaltına zerk etmek.
İkincisi ise muhalif partilerin sağladığı maddi kaynak. Yani verilen meblağa göre oyların sayısını arttırmak.
Seçime sayılı günler kala yine aynı süreçten geçiyoruz.
Daha önce Cumhur İttifakı'nın dondurma gibi eridiğine, Millet İttifakı'nın ise büyük sükse yaptığına dair anketler yayınlayan araştırma şirketleri, son viraja girilirken Millet İttifakı'nın oylarını aşağı çekmeye başladı!
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yanlış gündemler… 01 Haziran 2020 | 5.764 Okunma Ecevit Erdoğan’dan iyiydi demek!.. 29 Mayıs 2020 | 7.718 Okunma Cumhurbaşkanı Mansur Yavaş! 27 Mayıs 2020 | 9.770 Okunma ‘Tanrı Uludur’dan Çav Bella’ya! 22 Mayıs 2020 | 6.394 Okunma Koronadan ölmezlerse Erdoğan nefretinden ölecekler! 20 Mayıs 2020 | 5.289 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar