İstanbul’da hangi ilçeleri kim alır?

Araştırma şirketlerinin geçmişten bugüne süregelen bir anket oyunu vardır. Seçimlere aylar kala muhalefeti kazanacakmış gibi gösterir. Ancak son düzlüğe girildiğinde muhalefetin oylarını gitgide...

Araştırma şirketlerinin geçmişten bugüne süregelen bir anket oyunu vardır. Seçimlere aylar kala muhalefeti kazanacakmış gibi gösterir. Ancak son düzlüğe girildiğinde muhalefetin oylarını gitgide düşürerek gerçeğe yakın sonuçları açıklar.
Bunun belirli iki nedeni var.
Birincisi, partisinin politikalarından memnun olmayan sağ kararsız seçmenin zihnini iyiden iyiye bulandırmak. "Bak daha önce senin gibi sağ partilere oy verenler bile artık muhalif partilere oy vermeye başladı" düşüncesini bu seçmen kitlesinin bilinçaltına zerk etmek.
İkincisi ise muhalif partilerin sağladığı maddi kaynak. Yani verilen meblağa göre oyların sayısını arttırmak.
Seçime sayılı günler kala yine aynı süreçten geçiyoruz.
Daha önce Cumhur İttifakı'nın dondurma gibi eridiğine, Millet İttifakı'nın ise büyük sükse yaptığına dair anketler yayınlayan araştırma şirketleri, son viraja girilirken Millet İttifakı'nın oylarını aşağı çekmeye başladı!
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Siz nasıl rezil olursunuz? 16 Ağustos 2019 | 4.978 Okunma Akşener ağzındaki baklayı çıkardı! 14 Ağustos 2019 | 8.474 Okunma Amerika yine oyalayacak! 12 Ağustos 2019 | 4.635 Okunma Ona göre! 09 Ağustos 2019 | 6.278 Okunma Ölmüşsünüzdür inşallah! 05 Ağustos 2019 | 12.235 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar