İmamoğlu canlı yayına çıkmayacak mı?

Uğur Dündar'ın, İstanbul adaylarının ortak yayınında moderatörlük yapmaktan vazgeçmesinin şaşkınlığını yaşıyoruz...

Ortalıkta dolaşan iddialara göre Dündar, CHP üst kadrolarından gelen baskılara ve CHP'li bazı şizofrenik seçmenin hakaretlerine dayanamadığı için havlu atmış.
Peki ne oldu da bir süre öncesine kadar Binali Yıldırım'a "Hadi buyursun canlı yayına çıksın" diye meydan okuyan CHP'liler bir anda geri adım atmaya başladı?
İzin verirseniz bir örnekle anlatayım:
Eskiler "Başarılı olmak isteyen her insanın bilmesi gereken iki kritik bilgi vardır. Bunlardan birincisi gücünü, ikincisi ise haddini bilmektir!" demişler.
Ve şu örneği vermişler:
Eğer bir aslan isen, ormanların kralı olduğunu, senin sözünün üstüne söz söylenmeyeceğini ve kimsenin sana meydan okuyamayacağını bilirsin. İşte bu gücünü bilmektir.
Ama eğer sen aslan olmana rağmen karanlık sulara dalıp katil balinalarla, köpek balıklarıyla ya da timsahlarla boy ölçüşürsen, bu haddini bilmediğin anlamına gelir ki haddini bilmediğin yerde senin ananı ağlatırlar!
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'nun hangi kategoriye girdiğini sanırım az çok tahmin etmişsinizdir.
Daha bir şey olamadığı hâlde birilerinin gazına geldi. Hile ile alınan seçimlerden sonra "Buraların kralı benim" mağrurluğuna kapılıp güç zehirlenmesi yaşadı.
Ve tam da aslanın yaptığı gibi gücünün sınırlarının nerede başlayıp nerede bittiğini fark edemedi.
Bir gün Türkiye'nin ana gündem maddesi olan S-400 meselesine daldı, diğer gün, Akdeniz'de petrol aramanın yanlışlığına değindi. Sonraki günlerde ekonomiden ülke yönetimine varıncaya kadar her konuya dalıp çıktı.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bülent Arınç sadece Bülent Arınç değildir! 18 Eylül 2019 | 13.930 Okunma PKK Kılıçdaroğlu’nu kırmaz! 16 Eylül 2019 | 8.862 Okunma Vay anasını! 13 Eylül 2019 | 12.702 Okunma Size bir sır vereceğim! 11 Eylül 2019 | 13.787 Okunma Hadi şimdi konuşun! 06 Eylül 2019 | 7.905 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar