Hangi KHK mağdurları?

Koronavirüsün Türkiye'de yayılması, yeni bir tartışmayı da beraberinde getirdi. Bazı yazar çizer takımı, KHK marifeti ile meslekten uzaklaştırılmış doktorların acilen göreve geri döndürülmesi gerektiğini salık vermeye başladı.

KHK mağdurları konusunda herhâlde en çok yazı yazan yazarlardan biriyim.
Devletin darbe refleksiyle önlem alırken iğneyle kazması gereken yerlere kepçe ile dalmak zorunda kaldığını ve bu süreçte pek çok kişinin FETÖ ile ilgisi olmadığı hâlde görevden uzaklaştırıldığını pek çok kez yazdım. 
Bu kişilerin haklarını gerek televizyonlarda gerekse köşe yazılarımda mümkün mertebe korumaya çalıştım.
Geride bıraktığımız zaman içinde bahsini ettiğim bu kesimden pek çok kişi gerek OHAL İşlemleri Komisyonu ve gerekse mahkeme kararıyla göreve iade edildiklerine şahit oldum.
Dosyasını bizzat takip ettiğim yüzlerce kişi vardı ve bu kişilere bir gelişme olması durumunda beni haberdar etmelerini rica ettim.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yanlış gündemler… 01 Haziran 2020 | 5.762 Okunma Ecevit Erdoğan’dan iyiydi demek!.. 29 Mayıs 2020 | 7.718 Okunma Cumhurbaşkanı Mansur Yavaş! 27 Mayıs 2020 | 9.770 Okunma ‘Tanrı Uludur’dan Çav Bella’ya! 22 Mayıs 2020 | 6.394 Okunma Koronadan ölmezlerse Erdoğan nefretinden ölecekler! 20 Mayıs 2020 | 5.289 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar