Erdoğan gibi dik durabilmek!

Erdoğan'ın silüetini gördüğünde dahi septik şok geçiren tiksindirici tiplere rağmen, ortada inkâr edilemez bir gerçek var. Sevmedikleri o adam bu ülkenin çehresini kahramanca bir duruşla değiştirdi, değiştirmeye devam ediyor. 

Çok değil, bundan 10-15 yıl önce birileri karşımıza geçse ve "Amerika'ya, İngiltere'ye Almanya'ya ve dahi diğer dünya devletlerine meydan okuyacağımız günler yaklaşıyor" dese, "Bu adam balataları sıyırmış" muamelesi yapardık.
Erdoğan'ın bu süreçte neler yaşadığını gerçekten idrak edebiliyor muyuz? Vatanını canından aziz bilip dünyanın barbar ülkelerine meydan okumanın muazzam ağırlığı nasıldır, hissedebiliyor muyuz?
Darbe girişimleri atlatmak, suikast girişimlerine maruz kalmak, ölümün çığlığını her an kulaklarında hissederken bir an bile olsun korkmamak, geri adım atmamak ve daima ileri yürümek nasıl bir duygudur anlayabiliyor muyuz?
Bir yanda PKK, diğer yanda FETÖ, beri yanda DEAŞ, DHKP-C ve envaiçeşit terör örgütleriyle boğuşmak. İçimizde olup yanımızda olmayan ülkenin muhalif kanadıyla cebelleşmek. 
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çok ucuz hareketler bunlar! 13 Aralık 2019 | 9.357 Okunma Teşhis yanlış olunca tedavi mümkün olmuyor! 11 Aralık 2019 | 8.140 Okunma Bu millet çakarsa fena çakar! 10 Aralık 2019 | 10.251 Okunma Davutoğlu Hoca’nın ahlak ve erdem anlayışı… 09 Aralık 2019 | 13.359 Okunma FETÖ’nün siyasi ayağı! 06 Aralık 2019 | 11.058 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar