Çift basıyoruz, mutlu oluyoruz!

“Her şey çok güzel olacak” sloganıyla belediye başkanlığını kazanan Ekrem İmamoğlu, daha yolun başındayken çıkmaz sokağa girdi.

Malum...
Daha önce İstanbul'u sel vururken arkasını dönüp tatile gittiği için kendi yandaşları tarafından bile eleştirilmiş ve karizmayı çizdirmişti.
"Bari sembolik bir iki şey yap da seni savunabilelim Başkan" diyenler tatilin bitmesiyle birlikte yapılacak hizmetlere odaklandı ama nafile...
Başkan gelir gelmez belediyede büyük bir işçi kıyımı yaptı. Seçim öncesi, "Sizin ekmeğinizle oymayacağım, söz veriyorum" demesine rağmen 3 bin kişiyi kapının önüne koydu.
Sorduklarında, "Onlar seçim öncesi işe alınan yandaşlardı" diye savunma yaptı. Oysa her yıl ilkbahar aylarında belediyenin sosyal tesislerinin açıldığını ve buraya geçici personel alındığını herkes çok iyi biliyor.
Enteresan olan şu ki...
İşten çıkarıldığı için eylem yapanları makamında kabul etti ve "Siz bize CV'nizi bırakın. Biz sizi gerekirse işe alırız" dedi. Yani işten çıkardıklarının liyakat sahibi olup olmadığına bakmadığını bizzat itiraf etti. 
Geçelim bunu...
Adaylığı döneminde, "Benim dönemimde ulaşım 7 gün 24 saat olacak" demişti. Göreve geldikten sonra "Cuma ve cumartesi günleri ulaşım 24 saat olacak" diye ağız değiştirdi ve ekledi: "Yalnız bu saatler içinde seyahat eden vatandaşlarımız çift basım yapacak."
Çift basım dediği, ulaşıma yüzde yüz zam demek!
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İyi Parti’deki istifalarda Abdullah Gül faktörü! 19 Şubat 2020 | 9.456 Okunma Siz FETÖ ile mücadele ettiniz öyle mi? 17 Şubat 2020 | 6.301 Okunma Siyasetçinin derecesi nasıl ölçülür? 14 Şubat 2020 | 5.027 Okunma Yeni bir darbe ihtimali var mı? 12 Şubat 2020 | 11.997 Okunma Utanıyorum! 07 Şubat 2020 | 6.807 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 3 yorum