Adam yine kazandı

Cumhuriyet tarihinin en ilginç seçimlerinden birini geride bıraktık desek yeridir.Partilerden çok ittifakların konuşulduğu, başkan adaylarından ziyade parti liderlerinin konuştuğu, vaatlerden ziyade beka...

Cumhuriyet tarihinin en ilginç seçimlerinden birini geride bıraktık desek yeridir.
Partilerden çok ittifakların konuşulduğu, başkan adaylarından ziyade parti liderlerinin konuştuğu, vaatlerden ziyade beka tartışmalarının yaşandığı bir seçim dönemi oldu.
Bir diğer ilginçlik ise bazı parti liderlerinin ve seçmenlerinin sandığa gittiğinde kendi partisine oy vermemesiydi.
MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli Ankara'da AK Parti'nin; İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise Üsküdar'da CHP'nin adayına oy verdiler. Neredeyse bütün partilerin seçmenleri de ilk kendi partisinden olmayan adaylara gönüllü olarak oy verdi.
Ve bu seçimlerin en çok tartışılan partisi kuşkusuz HDP'ydi.
CHP ve İYİ Parti ile kapalı kapılar arkasında yaptıkları pazarlıklar ve CHP kontenjanından sağlanan Meclis üyelikleri, ister istemez beka tartışmalarını beraberinde getirdi.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bayraksızlar… 21 Ekim 2019 | 8.102 Okunma Trump’ın mektubuna verilen cevap! 18 Ekim 2019 | 8.435 Okunma Ulan tüü sizin sıfatınıza be!.. 17 Ekim 2019 | 10.697 Okunma Ayı ile yatağa girmek! 16 Ekim 2019 | 10.679 Okunma Lütfen birazcık susun! 14 Ekim 2019 | 9.519 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 2 yorum