ÇOK OKUNAN YAZARLAR

ABD Menbiç'te havlu atıyor

Afrin Operasyonu başlarken, kimin ne dediğini hatırlayan var mı? Yoksa hatırlatayım .

Süleyman Özışık
Süleyman Özışık Türkiye Gazetesi
14 Mart 2018 | 20.8 K
Afrin Operasyonu başlarken, kimin ne dediğini hatırlayan var mı? Yoksa hatırlatayım.
Ekranlarda boy gösteren bazı emekli generaller ile onlara eşlik eden siyaset eskileri, "Afrin operasyonu çok zor geçecek, çok zayiat vereceğiz. Ölü sayısı 3 bini geçince ABD ve Rusya devreye girer. Türkiye Beşar Esad ile mutlaka masaya oturmalı" demişti.
Bu kardeşiniz ne demişti peki?
"Türkler meydana çıktı mı hedeflediği menzile varmadan geri dönmez. Afrin düşecek dediysek düşecek. Hem de öyle uzun zamanda değil, kısa zaman içinde olacak bu. Ve bu aşamadan sonra ABD Türkiye'nin karşısında duramaz, Rusya yapmayın diyemez. Türkiye'nin Beşar Esad ile masaya oturmasına da gerek yok" demiştim.
Ne oldu?
Ölü sayısı 3 bin 500 sınırına dayandı. Afrin civarında âdeta keklik avlar gibi terörist avlıyor Mehmetçik. Ne müdahale eden var ne de ortalıkta görünen...
Arada bir, "Aman dikkatli olun, sivil katliamı olmasın" diye ricada bulunuyorlar. Onlara, "Siz insan olun da Doğu Guta'daki sivil katliamıyla ilgilenin. Türkiye sivil öldürmez" deyip işimize bakıyoruz.
Daha başka ne demişlerdi?
"Afrin tamam ama Menbiç çok zor ve hatta imkânsız. ABD oradayken kimse hayal kurmasın. Türkiye ile ABD karşı karşıya gelir ve bir savaşın ortasında kalırız" demişlerdi. 
Biz ne demiştik?
"Türkiye Afrin'den sonra Menbiç denilen bölgeye de aynı rahatlıkla girecek ve birileri Selahattin Demirtaş gibi mal mal bakmakla yetinecek. Köşeye sıkışan Amerika o bölgeden kuyruğunu kıstırmış şekilde ayrılacak" demiştik. 
Ne oldu?
Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu açıkladı işte. 
Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER