Türkiye’nin makine sektörü

Vatan Partisi Genel başkanı Doğu Perinçek, Başkan Yardımcısı Ethem Sancak ve Vatan Partisi yöneticileri cuma akşamı bir iş insanı grubuyla yemek yedik. Kimi makine üretimi kimi alım satım yapıyor....

Vatan Partisi Genel başkanı Doğu Perinçek, Başkan Yardımcısı Ethem Sancak ve Vatan Partisi yöneticileri cuma akşamı bir iş insanı grubuyla yemek yedik. Kimi makine üretimi kimi alım satım yapıyor. Türkiye’nin belkemiğini sağlam tutan böyle sessiz sedasız bir alan var.

Makine sektörü katma değer yaratan “biz yaparız” anlayışıyla özellikle son dönemde sürekli gelişen, istihdama ve ihracata katkısı olan bir sektör.

Türkiye’nin birçok kentindeki organize sanayilerde o kadar çok yaratıcı, buluşçu iş insanına rastladım ki… Dünyaya açılmışlar. Çok başarılılar.

Bazıları Ulusal Kanal’da Yeni Ufuklar’a da konuk oldular. Heyecanla izledik.

Rekabet güçlerine güç katmak gerekir.

Türkiye üretimin anavatanı. Kültürel genlerinde üretme azim ve iradesi var. Çiftçisi de öyle sanayicisi de…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Anjelika Akbar’la çocukluk ve gençlik şarkılarımız 29 Ocak 2023 | 217 Okunma Türkiye’nin makine sektörü 22 Ocak 2023 | 104 Okunma Türk arkeoloji ve kültürel mirasımız ve devrimlerimiz 15 Ocak 2023 | 65 Okunma Seçimler ve kan gölü 09 Ocak 2023 | 364 Okunma Türkçemiz ve yeni yüzyıl 31 Aralık 2022 | 33 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar