Bir ABD Bir İsveç Bir de biz

ABD'de polis, yardım isteyen yurttaşın boğulmasını izliyor... Arizona Eyaleti’nde, Sean Bickings "Lütfen bana yardım edin" diye diye üç polisin gözleri önünde boğuluyor. Yaptıkları tek şey direği...

ABD'de polis, yardım isteyen yurttaşın boğulmasını izliyor... Arizona Eyaleti’nde, Sean Bickings "Lütfen bana yardım edin" diye diye üç polisin gözleri önünde boğuluyor. Yaptıkları tek şey direği doğru yüzmesini ve kendini suyun üzerinde tutmasını söylemek.
Bickings, yalvarıyor…
- Lütfen bana yardım edin. Lütfen, lütfen, lütfen. Dokunamıyorum. Tanrım lütfen bana yardım et. Bana yardım edin.
Karısı da polislere yalvarıyor ama işe yaramıyor. Tam tersine eğer sakinleşmezsen seni de polis arabasına alırız tehdidi alıyor. Yetkililer Bickings hakkında arama kararı olduğunu belirtiyorlar, ama hangi suçtan olduğu bilinmiyor.
Üç ay önceki olayla ilgili soruşturma geçen hafta yeni başlatılıyor, üç polis ücretli idari izne çıkarılıyor. Çünkü ABD’de siz hakkınızı aramak için başvursanız, şikayetçi olsanız da… bu pek geçerli olmuyor. Daha önce de yazmıştım. Yüzlerce olay oluyor. Haksa hak… ama kayda geçen az.
Neden şimdi?
Çünkü görüntüler ortaya çıkmış.
A.J. Hernandez. 13 yaşında bir çocuk. Birkaç gün önce polis kurşunlarıyla öldürüldü. Görüntü var, ama “incelendiği” için hiçbir açıklama yapılmıyor.
Ha, ABD’de böyle uyulacak da kural var, uyulmayacak kural da.
Küçük çocuğun araba çaldığı ve polisi görünce kaçmaya çalıştığı, devriye arabasına çarptığı söyleniyor.
Çocuk karnından kurşunlanmış, … kim bilir kaç kez… hastaneye götürülmüş ama kurtarılamamış.
Çocuk silahsız.
Yanındaki arkadaşı gözaltına alınıyor.
Polis soruşturma nedeniyle idari...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Geç ABD’nin NATO’nun yanına, sonra da üretim de olur mu 03 Temmuz 2022 | 363 Okunma Kendi bedenini satılığa çıkardıktan sonra geriye ne kalır 26 Haziran 2022 | 1.021 Okunma Prompterde Biden havaları çalıyor 19 Haziran 2022 | 225 Okunma Bir ABD Bir İsveç Bir de biz 12 Haziran 2022 | 530 Okunma İngiliz alınca alkış Arap alınca işgal 05 Haziran 2022 | 984 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar