Yavaş fakirlik… Altınok umut…

 Uzun yıllardır Ankara’da yaşıyorum. Ankara ilk kez Mansur Yavaş zamanında pırıltısını kaybetmeye başladı. Bu dönemde başkent olma özelliğini unuttuk. Sadece fakirlik üzerinden...

 

Uzun yıllardır Ankara’da yaşıyorum. 

Ankara ilk kez Mansur Yavaş zamanında pırıltısını kaybetmeye başladı. 

Bu dönemde başkent olma özelliğini unuttuk. Sadece fakirlik üzerinden konuşlan bir Ankara var. Bir başkent bilimle, eğitimle, sanatla konuşulabilmeli. Mansur Bey zamanında bir tek pırıltılı cümle duymadık.

Sürekli et verdim, gaz verdim, bot verdim diyerek beş yılı tamamladı. Hamasetin dibine vurdu. Bir belediye başkanı elbette sosyal yardımları yapar. Garip gurebaya sahip çıkar. Zaten devletimiz sosyal devlet. Erdoğan bir kişiyi aç ve açıkta bırakmaz. 

Ancak sosyal yardım yaparken İHA da yapıyor, SİHA da yapıyor, kendi uçağımızı da yapıyoruz. Turizmden 13 milyon turistten sayıyı 56 milyona çıkarmışız. Savunma sanayiinde millilik oranı yüzde 80’lere çıktı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kürtçe tabelaya vergi indirimi yapacaklarmış... 21 Nisan 2024 | 281 Okunma İran Elçisi tiyatro eleştirilerine ne diyor? 18 Nisan 2024 | 611 Okunma Sultanahmet’te gazeteciler için nöbette neler oldu? 16 Nisan 2024 | 152 Okunma Kılıçdaroğlu doğru söylüyor 14 Nisan 2024 | 754 Okunma Hamas terör örgütü diyen CHP değil mi? 09 Nisan 2024 | 209 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar