İYİ Parti kapanır mı? 

 Demokrasilerde muhalefet önemlidir. İktidar her rejimde vardır. Muhalefet ise sadece demokrasilerde vardır. Gönül ister ki muhalefetimiz kuvvetli olsun. İktidarı denetlesin. Ancak kendi iç sorunlarından bir türlü kurtulamayan...

 

Demokrasilerde muhalefet önemlidir. İktidar her rejimde vardır. Muhalefet ise sadece demokrasilerde vardır. Gönül ister ki muhalefetimiz kuvvetli olsun. İktidarı denetlesin. Ancak kendi iç sorunlarından bir türlü kurtulamayan muhalefet olumlu sinyal vermiyor. 

 CHP’de Genel Başkan değişimi ile birlikte kavga bitmiş gözüküyor. Bu kavga yerel seçim sonuçlarına göre yeniden başlayabilir. Düşünsenize İstanbul Büyükşehir Belediye Başkalığı seçimlerini İmamoğlu kaybetmiş. CHP’de kıyamet kopar. İmamoğlu aktör olmaktan çıkar. Özgür Özel de yerel seçimleri kaybetmiş bir genel başkan olarak koltuğunu koruyamaz. 

CHP olağanüstü kongreye gitmek zorunda kalır. Çarşı yeniden karışır yani. Bu yazımda CHP’yi bir kenara koyarak İYİ Parti’ye yer vereceğim. Bu partide son günlerde peş peşe istifalar geliyor. Milletvekili seçimleri esnasında listeler parayla satıldı diyen parti yöneticileri çıktı. Durmuş Yılmaz, Nebi Hatipoğlu, Adnan Beker, Aytun Çıray, Yavuz Ağıralioğlu, Bahadır Erdem istifa etti. Yeni istifalar yolda. 

Kazan kaynıyor....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Murat Kurum rüzgârı 25 Şubat 2024 | 4 Okunma Erdoğan: “Seçimi kaybetsem de Suriyelileri göndermem...” 22 Şubat 2024 | 586 Okunma Turgut Altınok nasıl öne geçti? 20 Şubat 2024 | 3.309 Okunma Erdoğan, Muhammed Mursi’den vaz mı geçti? 18 Şubat 2024 | 594 Okunma Sıfır sorun sıfır hizmet… 15 Şubat 2024 | 204 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar