HDP-DEM Partisinde Kürtler var mı?

Bu parti Kürt kökenli vatandaşlarımızın sorunlarını dile getirmek için kurulmuş bir parti. Kendilerini öyle tarif ediyorlar. Kürt halkının uzun zamandır ekonomik ve kültürel olarak yok...

Bu parti Kürt kökenli vatandaşlarımızın sorunlarını dile getirmek için kurulmuş bir parti. Kendilerini öyle tarif ediyorlar. 

Kürt halkının uzun zamandır ekonomik ve kültürel olarak yok sayıldığını söyleyen bu parti ve türevleri bir hak arayışında olduklarını dillendiriyorlar.

Doğrusunu söylemek gerekirse bir dönem devletin ciddi yanlışları oldu. 

Kürt halkının dili, kültürü, kimliği yok sayıldı. Oysa ülkenin bütünlüğü içerisinde bu haklar verilebilirdi. AK Parti döneminde ortaya konulan açılım süreci bu eksiklikleri gidermek içindi. Gerçekten çok radikal demokratik adımlar atıldı.

Ancak PKK ve HDP bu demokratik refleksten istifade ederek hendekler kurdu, ülkede özerklik ilan etmeye kalktı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan: “Seçimi kaybetsem de Suriyelileri göndermem...” 22 Şubat 2024 | 225 Okunma Turgut Altınok nasıl öne geçti? 20 Şubat 2024 | 3.260 Okunma Erdoğan, Muhammed Mursi’den vaz mı geçti? 18 Şubat 2024 | 581 Okunma Sıfır sorun sıfır hizmet… 15 Şubat 2024 | 201 Okunma Muhtarlardan Erdoğan ve YSK’ya çağrı... 13 Şubat 2024 | 439 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar